Sebastian Karpiel-Bułecka: czasem w moim życiu dominują emocje

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sebastian Karpiel-Bułecka: czasem w moim życiu dominują emocje
Sebastian Karpiel-Bułecka i Katarzyna StoparczykFoto: Polskie Radio

Skrzypek, wokalista, architekt i góral. Twierdzi, że jego siła wynika właśnie z mocnych, góralskich korzeni. I to one nigdy nie pozwoliły mu pójść na skróty. O tym opowiada także na scenie, bo przecież poprzez śpiewanie opowiada o własnym losie.

cugowski1200x600.JPG
Krzysztof Cugowski: jestem leniwy, praca mnie męczy

Jak na wszechstronnego muzyka przystało, gra na skrzypcach, dudach, słowackiej fujarze. Ponoć także całkiem nieźle potrafi grać na... ludzkich nerwach. To ostatnie szczególnie wtedy, kiedy zamyka się w sobie i trudno się do niego dostukać. Może właśnie dzięki temu powstają jego piosenki – te przebojowe, ale również i te mniej znane. A przecież wszystkie równie piękne i szczere... 


Posłuchaj

47:34
Sebastian Karpiel Bułecka o swoich nadziejach, lękach i radościach (Muślidziecka3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Muzyk nie ukrywa, że nie jest mu łatwo mówić o sobie: – Charakter mam trudny, co wynika pewnie z mojej nadwrażliwości, z tego, czym się zajmuję. Jestem artystą, a tacy ludzie często bujają w obłokach, często są nadwrażliwi, zbyt emocjonalni. I te emocje czasem moje życie dominują, więc... – przyznaje w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk. – Podejrzewam, że to nie jest łatwe dla kogoś, kto musi ze mną żyć – dodaje.

Sebastian Karpiel-Bułecka, Marek Piekarczyk – Kocham wolność // Koncert dla Niepodległej/YouTube Niepodległa


Dla Sebastiana Karpiela-Bułecki zmiany są wpisane w ludzkie życie. – Każdy człowiek, idąc przez życie, zmienia się w jakiś sposób. O to w życiu chodzi, aby się rozwijać, prawda? Może są tacy ludzi, którzy jeszcze do tego nie doszli, ale większość jednak chce zmian, iść w przód. Dreptanie w miejscu jest nudne –mówi.

– Nie chcę popadać w melancholijny nastrój, ale wszyscy zmierzamy w jednym kierunku, do jednego punktu. I im prędzej się z tym pogodzimy, im prędzej oswoimy się z tą myślą, tym lepiej dla nas, tym łatwiej będzie nam żyć – mówi artysta, choć przyznaje, że sam jeszcze się z tym nie oswoił. – Ale myślę, że to też przychodzi z wiekiem – dodaje.

Zakopower – Boso (Official Video)/YouTube KayaxTV


***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Sebastian Karpiel-Bułecka (skrzypek, wokalista, architekt, lider zespołu Zakopower)
Data emisji: 7.11.2020
Godzina emisji: 13.08

pr

 

 

Polecane