Działać jak biznesmen (w pracy i w domu)

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Działać jak biznesmen (w pracy i w domu)
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/kmsr melooo1

"Co jest dobrego w tym, czego jeszcze nie widzę?" Anny Skoczylas to zbiór doświadczeń z wielu lat, praktycznej wiedzy i sprawdzonych narzędzi, dla ludzi aktywnych zawodowo oraz tych, którzy chcą być zawodowo aktywni: szefów i pracowników, liderów i członków zespołu. Ale czy tylko? O to w audycji "Nie do powiedzenia" autorkę zapytała Agnieszka Furtak-Bilnik.


Anna Skoczylas "Co jest dobrego w tym czego jeszcze nie widzę? Sposób myślenia skutecznych zespołów", wyd. Brian Tracy International Anna Skoczylas "Co jest dobrego w tym czego jeszcze nie widzę? Sposób myślenia skutecznych zespołów", wyd. Brian Tracy International

Anna Skoczylas, na co dzień mentorka biznesu w nurcie psychologii pozytywnej, w "Co jest dobrego w tym, czego jeszcze nie widzę?" radzi, jak zachować się w sytuacjach trudnych i nie wpadać w depresję, przejmując kontrolę nad swoim sposobem myślenia. Daje także wskazówki, jak zmieniać swoje życie na lepsze i świadomie wpływać na swoją przyszłość, karierę oraz relacje z innymi ludźmi w życiu zawodowym i prywatnym.


Posłuchaj

1:53:42
Jak skutecznie zarządzać pracą zespołu? (Nie do powiedzenia/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– To książka dla osób, które są menadżerami czy przedsiębiorcami, którzy mają swój zespół, z którym współpracują. To też książka dla osób, które są członkami takich zespołów. Niemal każdy z nas, jeżeli jest aktywny zawodowo, doświadcza współpracy z drugim człowiekiem. Książka pokazuje, jakie mechanizmy zachodzą między nami, jeżeli chodzi o relacje, budowanie zachowania, branie odpowiedzialności za to, co robimy – wyjaśnia rozmówczyni Agnieszki Furtak-Bilnik.

Mimo że publikacja Anny Skoczylas opisuje strategiczne i efektywne działanie w kontekście prowadzonego biznesu, czytelnikowi może nasunąć się istotne pytanie: czy biznesem nie jest również organizowanie swojego domowego zacisza? Czy rodzinę także możemy traktować jako zespół, którego funkcjonowaniem możemy zarządzać?

– Można powiedzieć, że rodzina też jest takim zespołem, a wszystkie mechanizmy, jakie zachodzą w zespołach między ludźmi, opierają się na tym samym. Tutaj też chodzi o komunikację, o zbudowanie zaufania, o jasną rozmowę o potrzebach, o emocjach, o wspólne ustalenie sobie, jak dzielić się obowiązkami – stwierdziła Anna Skoczylas.

Jak zmotywować do pracy siebie i innych, dr Ewa Jarczewska-Gerc/Strefa Zarządzania Uniwersytetu SWPS

***

Tytuł audycji: Nie do powiedzenia
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Gość: Anna Skoczylas (mentorka biznesu w nurcie psychologii pozytywnej, autorka książki "Co jest dobrego w tym, czego jeszcze nie widzę? Sposób myślenia skutecznych zespołów")
Data emisji: 26.10.2020
Godzina emisji: 0.05

mat. prasowe/kr

Polecane