Spotkanie z Markiem Kalbarczykiem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Spotkanie z Markiem Kalbarczykiem
Marek KalbarczykFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Nasz gość jest człowiekiem, który od lat łamie wszelkie stereotypy dotyczące osób niewidomych. Przybliża też świat osób z dysfunkcją wzroku osobom widzącym.

Marek Kalbarczyk jest wynalazcą. We współpracy z Janem Grębeckim stworzył pierwszy syntezator mowy polskiej. Twórca i społeczny prezes "Fundacji Szansa dla Niewidomych". 11 września już po raz osiemnasty organizuje wyjątkowe spotkanie osób niewidomych i słabowidzących oraz ich bliskich z całego świata w ramach Konferencji "Reha For The Blind In Poland" – pod hasłem "Wykształcenie i aktywność Twoją szansą". Konferencja będzie transmitowana w internecie i tłumaczona kabinowo na kilkanaście języków: angielski, rosyjski, niemiecki, francuski, hiszpański, gruziński, rumuński, litewski, bułgarski, węgierski, arabski i hebrajski. Towarzyszyć jej będą liczne wydarzenia i wystawy takie jak np. Wystawa "Świat dotyku i dźwięku".

Projekt "Reha For The Blind In Poland 2020" jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Konferencję honorowym Patronatem objęła Małżonka Prezydenta RP – Agata Kornhauser-Duda.


Posłuchaj

50:25
Marek Kalbarczyk – niewidomy, który wymyka się stereotypom (Czas niezwykły/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Marek Kalbarczyk jest też autorem ponad 50 poradników, podręczników, przewodników turystycznych i książek. Między innymi: "I Ty możesz zostać matematykiem", "Smak na koniuszkach palców", "Czy niewidomy może zostać prezydentem?", "Dotknij pięknej Opolszczyzny", "Dotykownik – atlas wypukłej grafiki" a także "Obrazy, które gdzieś hen uciekły" i powieść "Ich trzecie oko". Ideą jego działania jest świat otwarty dla wszystkich bez względu na stopień sprawności.

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" – Raport o dostępności 2020. Fundacja Widzialni przedstawiła właśnie siódmy Raport Dostępności. Pokazuje on stan prac nad dostępnością cyfrową po wejściu w życie Ustawy o dostępności stron internetowych oraz aplikacji mobilnych.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Marek Kalbarczyk (menadżer, twórca, informatyk, autor poradników matematycznych i rehabilitacyjnych, wynalazca)
Data emisji: 7.08.2020 
Godzina emisji: 23.08

Polecane