Droga do zrozumienia samego siebie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Droga do zrozumienia samego siebie
– Pędząc do celu gadamy głośno, a to co wartościowe jest w oddali – mówi autorka audycjiFoto: Shutterstock/Egor Fomin

– Nie zmieniaj się, nie zamykaj serca, tylko dlatego, że ktoś Cię skrzywdził, ale wyciągaj z tego lekcję, bądź uważny i ostrożny – radzi Grażyna Dobroń. 


shutterstock nowy początek roślina 1200.jpg
Cieszmy się życiem tu i teraz. "To jest nasza specjalna okazja"

– Suma tego, co zdarzyło się kiedyś i wrodzonych cech tworzą wewnętrzne dziecko. To nasze pierwotne i podstawowe poczucie istnienia, aby zmienić poczucie własnej wartości, trzeba przebyć długą drogę. Nie da się tego zrobić szybko, na wakacjach, ale  tu można zacząć tę pracę – przekonuje autorka "Instrukcji obsługi człowieka". Takiej uważności i nowemu spojrzeniu na swoje życie sprzyjają dobre wakacyjne doświadczenia i spotkania z ludźmi. 

Posłuchaj
05:13 _PR3_AAC 2020_08_24-11-29-56 instrukcja.mp3 Jak zrozumieć uczucia i sprawić by były naszym sprzymierzeńcem? (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka) 
 

wewnętrzna przemiana rozwój 1200.jpg
Zestaw kluczy do własnej przemiany

Nasze poczucie własnej wartości bazuje na doświadczeniach z dzieciństwa i genetyce. – Każdy z nas jest inny, ale dorośli mają do odrobienia "domówkę" ze znajomości siebie, własnych reakcji i emocji. Rodzimy się z indywidualną  reakcją na lęk i nieśmiałością (…), ale wszystko można poprawić – przypomina Grażyna Dobroń. 

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 24.08.2020
Godzina emisji: 11.29

gs

Polecane