Zwyczaje i prawo w krajach arabskich

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zwyczaje i prawo w krajach arabskich
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Zhukov Oleg

Podróżniczka Marta Musidłowska na co dzień studiuje prawo. Ostatnio, postanowiła zgłębić prawo szariatu. W tym celu wyruszyła do trzech państw. 

– Przyglądałam się temu, jak wygląda sytuacja w tych państwach i nałożyłam to na kanwę prawną. Było to w Jordanii, Bośni i Hercegowinie i w Maroko. Podzieliłam swoje zainteresowania na trzy bloki tematyczne: kobiety, wino, oraz taniec i śpiew. Ponieważ sama jestem kobietą, zwróciłam uwagę jak kobiety są tam inne. Zgłębiłam ten temat i chciałam się dowiedzieć, czy jest jakiś konkretny przymus w tym zakresie. Okazuje się, że o tym, jak wygląda kobieta, decyduje głowa rodziny. Nawet niektóre małe dziewczynki noszą hidżaby, ale inne nie mają tego obowiązku – mówi podróżniczka.


Posłuchaj

4:34
Jak wygląda prawo szariatu z bliska? (Audycja pod-Różna/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Wino jest haram, czyli zabronione. Miałam z tym kilka historii. Chcieliśmy kupić dla siebie jakiś alkohol. Spotkaliśmy kilku muzułmanów i spytaliśmy, jak to u nich wygląda. Odpowiedzieli, że w zasadzie, to nie widać ludzi pijących alkohol, ale jak Allah nie patrzy po zmroku, to czasem zdarzy się w domu coś wypić – wspomina Marta Musiadłowska.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gość: Marta Musidłowska (Studentka Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego)
Data emisji: 14.08.2020
Godzina emisji: 8.41

ml

Polecane