Poranki – błogosławieństwo od matki natury

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Poranki – błogosławieństwo od matki natury
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/BABAROGA

– Milan Kundera w "Walcu pożegnalnym" napisał: "Proszę mi wierzyć, że o charakterze ludzi decydują ich poranki". Mam podobne przeświadczenie – stwierdza Grażyna Dobroń.


Posłuchaj

4:09
Już czas zacząć celebrować poranki! (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– To poranki decydują, co zrobimy, czy będzie nam się chciało, czy z radością wejdziemy w cały dzień. Zdarza się, nawet na wakacjach, że jesteśmy w terrorze budzika, który brutalnie przecina nasz wypoczynek, albo w terrorze wrzeszczących dzieci, które są głodne lub chcą się bawić. Hola! Warto przerwać te praktyki, bo nie odpoczniemy, a odporności na najbliższe miesiące trzeba nam najbardziej – radzi autorka audycji.

Jak podkreśla Grażyna Dobroń, najlepszym momentem na zmianę spojrzenia na nasz poranny, wolny czas są właśnie wakacje. – Człowiek otwiera oczy, przeciągnie się, otworzy okno, głęboko powdycha lepsze niż miastowe powietrze, pomarzy chwilkę. Stąd bierze się cierpliwość dnia, trafne wybory i wdzięczność za życie. Bliskie mi jest to, co mówił Dalajlama XIV: Pokój na świecie musi rozwijać się z wewnętrznego pokoju. Pokój to nie tylko brak przemocy. Myślę, że pokój jest przejawem ludzkiego współczucia" – mówi.

Zwolnijmy na własne życzenie. Proszę – jest okazja! – podsumowuje dziennikarka radiowej Trójki.

Jak być szczęśliwym według Dalajlamy? (Trójka)/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 27.07.2020
Godzina emisji: 11.33

kr

Polecane