Letnie piątki z Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal 2020

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
 Letnie piątki z Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal 2020
Włodek PawlikFoto: Darek Kawka/Polskie Radio

Wszechstronny pianista i kompozytor muzyki jazzowej, filmowej i teatralnej. Lider formacji Włodek Pawlik Trio. Jedyny polski laureat laureat nagrody Grammy w kategorii jazzu – za płytę "Night in Calisia". Od 31 lipca, przez siedem kolejnych letnich piątków, muzyki tego wybitnego artysty oraz jego znakomitych gości będzie można posłuchać w ramach pierwszej, hybrydowej edycji Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal 2020. Transmisje i retransmisje koncertów na antenie radiowej Trójki oraz on-line od piątku 31 lipca.

Włodek Pawlik Summer Jazz Festival zrealizowany zostanie dzięki długoletniej i bardzo twórczej współpracy Artysty z Programem 3 Polskiego Radia, oraz dzięki wsparciu finansowemu w ramach programu Kultura w sieci – ze strony MKiDN oraz NCK. Partnerem jest Firma Yamaha Europe.   

Począwszy od 31 lipca 2020 roku poprzez siedem kolejnych letnich piątkowych wieczorów – zawsze o godzinie 19.00 – będziemy mieli okazję wysłuchać koncertów firmowanych nazwiskiem Włodka Pawlika – uznawanego za jednego z największych polskich jazzmanów, rozpoznawalnego na całym świecie, jedynego polskiego laureata Grammy w kategorii jazzu.

Włodek Pawlik Summer Jazz Festival Foto: mat. promocyjne Włodek Pawlik Summer Jazz Festival Foto: mat. promocyjne

Cztery koncerty będą transmitowane bezpośrednio ze Studia Polskiego Radia im.A.Osieckiej:

  • 31.07 – Włodek Pawlik Trio z udziałem Pawła Pańty – bass i Cezarego Konrada – drums (transmisja bezpośrednia na antenie Trójki)
  • 7.08 – Marek Bałata – vocal, Włodek Pawlik – piano  (transmisja online Trójka)
  • 14.08 – Włodek Pawlik – piano solo recital (transmisja online Trójka)
  • 21.08 – Włodek Pawlik – piano, Łukasz Pawlik – cello (transmisja online Trójka)
Włodek Pawlik Summer Jazz Festival Foto: mat. promocyjne Włodek Pawlik Summer Jazz Festival Foto: mat. promocyjne

Trzy kolejne wieczory – 28 sierpnia oraz 4 i 11 września – to prezentacja trzech materiałów archiwalnych o wyjątkowej wadze z punktu widzenia dorobku artysty – w tym nigdzie nie prezentowany wcześniej zapis dwóch koncertów z legendarnego Blue Note Jazz Club w Nowym Jorku (2018), a także premierowy koncert płyty "Zagajewski/Pawlik-Mów spokojniej" (Palladium, 2016) z udziałem Adama Zagajewskiego czytającego własne wiersze.

Trzy ostatnie koncerty będą prezentowane na kanale YouTube – Pawlik Relations.

Włodek Pawlik plays "Stała w polu"(Polish folk song)/"Spring" (F. Chopin)/PawlikRelations

(mat. prasowe)

Polecane