Ørganek powraca! Premiera nowego utworu i klipu "Pogo"!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ørganek powraca! Premiera nowego utworu i klipu "Pogo"!
Ørganek "Pogo"Foto: mat. promocyjne

Zespół Ørganek prezentuje pierwszy singiel z nowej, długo wyczekiwanej płyty, której premiera będzie miała miejsce jesienią tego roku. Nowy utwór zatytułowany "Pogo" mogliśmy premierowo usłyszeć w Trójce dziś po godz. 10.00 w audycji "Byle do 13". Zapowiedział go dyrektor muzyczny stacji Mariusz Owczarek.

Posłuchaj

3:26
Premiera w Trójce: Ørganek z utworem "Pogo" (Byle do 13/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Ørganek "Pogo" Ørganek "Pogo"

Temat tańca w polskiej kulturze obecny jest wieków. Chocholi taniec w "Weselu" Wyspiańskiego, terror i przemoc w "Tangu" Mrożka, absurdalny taniec przebierańców w "Rejsie" Marka Piwowskiego, to przykłady tego samego obłędu, w którym tkwimy od wieków jako społeczeństwo. Stracone szanse, nieumiejętność porozumienia się ponad podziałami, wieczne animozje, konflikt, agresja i siła. Zarządzanie głupotą. Zbiorowa nieświadomość w służbie cyników. "Pogo" jest współczesną emanacją tego samego problemu. To grupowy, brutalny taniec, podczas którego uczestnicy zderzają się ze sobą z dużą siłą, próbując jednocześnie zachować równowagę. Uderzyć, żeby utrzymać się na nogach. Zaatakować, żeby przetrwać. Stworzyć wroga i zarządzać strachem.


Lider zespołu, Tomasz Organek, komentuje:

"Polska pękła na pół, a nad nią odbywa się kolejny chocholi taniec. Pogo. Jeden na drugiego, byleby uderzyć z całej siły. Najlepszą obroną jest podobno atak. Musimy ją teraz wspólnie zacząć zlepiać. Człowiek z człowiekiem. Żeby to zrobić, musimy najpierw zrozumieć, dlaczego pękła".

Utwór "Pogo" jest również zwiastunem mini trasy koncertowej ØRGANEK POGO MINI TOUR 2020, która startuje już 20 lipca w Toruniu. 

 Organek - POGO (Official Video)/Mystic Production TV

ØRGANEK POGO MINI TOUR 2020

20.07 Toruń, CKK Jordanki 

21.07 Łódź, Wytwórnia 

22.07 Warszawa, Stodoła 

5.08 Poznań, CK Zamek 

6.08 Wrocław, Stary Klasztor 

7.08 Chorzów, CHCK

9.08 Kraków, Forty Kleparz 


(mat.prasowe)

Polecane