"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej?"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej?"
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/PHOTOCREO Michal Bednarek

– Przeważnie wydaje nam się, że nasze myśli to nasza prywatna sprawa, jeżeli trzymamy je dla siebie i nie gardłujemy. Ale nie do końca tak jest. Każdy z nas nieustannie wysyła energię myśli, pozytywną lub negatywną – mówi Grażyna Dobroń.

– Każdy ma obszary szczególnej wrażliwości, ale są takie, które obejmują nas wszystkich – wojna, katastrofy. Jakbyśmy byli połączeni siłą energetycznych więzi – dodaje.

Posłuchaj

5:06
Moc pozytywnej myśli (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Na szczęście ta zależność działa też w drugą stronę. Gdy dzieje się coś dobrego, promieniejemy jako ludzkość. Trzeba wiedzieć, że kiedy wysyłamy miłość i dobroć, inni ludzie też czują się kochani i zaczynają dbać o siebie. Nam również pomaga to rozwijać spokój i wewnętrzne szczęście – przekonuje autorka audycji.

– Bądź uważny, czym karmisz emocje, duszę, umysł. W ciągu życia nasz bagaż emocjonalny bardzo się powiększa, a to że działa on na ciało, obserwujemy od dawna. Czy można w jakiś sposób pozbyć się tych emocji? Nawet trzeba, bo traumatyczne wspomnienia nie tylko mieszkają w ciele dorosłego człowieka, ale też mogą być przekazywane dzieciom – przestrzega dziennikarka radiowej Trójki.

Rolfing - przywróć równowagę w swoim ciele (Trójka)/Polskie Radio

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której Grażyna Dobroń zdradza, jakie ćwiczenia są pomocne w posprzątaniu emocjonalnego bałaganu.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 13.07.2020
Godzina emisji: 11.32

kr

Polecane