Życie i siatkówka według Łukasza Kadziewicza

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Życie i siatkówka według Łukasza Kadziewicza
Łukasz Kadziewicz podczas 12. edycji "Biegu po Nowe Życie" w 2018 rokuFoto: PAP/Andrzej Grygiel

– Do dzisiaj mam w sobie dwie osobowości, które znajdują się coraz bliżej siebie. To chyba kwestia wieku. W wieku 40 lat trzeba być świadomym człowiekiem, żeby cały czas się rozwijać – mówił były siatkarz Łukasz Kadziewicz w audycji "Sport pod Księżycem".


Posłuchaj

1:54:30
Sport pod Księżycem: rozmowa z Łukaszem Kadziewiczem (Trójka pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

 Łukasz Kadziewicz urodził się 20 września 1980 roku w Dobrym Mieście w województwie warmińsko-mazurskim. Zaczął grać w siatkówkę w wieku 12 lat, trenując w miejscowych klubach. – W Dobrym Mieście do wyboru była tylko piłka nożna albo siatkówka. W piłce nożnej nadawałem się tylko na bramkę. Dlatego wybrałem piłkę siatkową. Bardzo się cieszę, bo dyscyplina, która dała mi wszystko, co mam, otworzyła mi horyzonty – mówi sportowiec. 

Dziewięć lat później został członkiem reprezentacji Polski i wystartował w Lidze Światowej, gdzie zajął 7. miejsce. W 2004 roku zagrał podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach, gdzie ze swoją reprezentacją dotarł do ćwierćfinałów oraz na Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2006. Do 2009 roku, kiedy to zakończył swoją karierę w reprezentacji Polski, wystąpił z nią łącznie 178 razy.

Rok 2016. Łukasz Kadziewicz z trenerem Drużyny Gwiazd Światowej Siatkówki Andreią Anastasi  Foto: PAP/Adam Warżawa Rok 2016. Łukasz Kadziewicz z trenerem Drużyny Gwiazd Światowej Siatkówki Andreią Anastasi Foto: PAP/Adam Warżawa

W 2015 roku zakończył swoją karierę jako sportowiec. Od tej pory mogliśmy poznać go jako komentatora sportowego, współzałożyciela Akademii Siatkówki i autora książki autobiograficznej "Kadziu. Siatkówka i rock'n'roll". Pojawił się także w popularnym programie telewizyjnym "Dancing With The Stars. Taniec Gwiazdami".

Tak więc Łukasz Kadziewicz to człowiek wielu talentów: wicemistrz świata, jeden z najlepszych środkowych polskiej reprezentacji siatkarskiej, najlepszy tancerz wśród siatkarzy, człowiek niepokorny o skomplikowany charakterze i ciekawym życiu.


Podcast #3 Łukasz Kadziewicz - Dokąd zmierza Reprezentacja Polski w piłce siatkowej?/Radosław Wyrzykowski

***

Tytuł audycji: Sport pod Księżycem
Prowadzą: Tomasz GorazdowskiJan Kałucki
Gość: Łukasz Kadziewicz (członek reprezentacji Polski w piłce siatkowej)
Data emisji: 10.07.2020
Godzina emisji: 0.05

kr

Polecane