Radio marzeń

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Radio marzeń
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Sensay

Brzmi jak prowokacja, a jednak, mimo wszystko i na przekór mamy odwagę tak stawiać sprawę.

Posłuchaj

50:09
O jakim radiu marzymy? (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Świadomi zagrożeń (cywilizacyjnych), ograniczeń (finansowych), istnienia różnych koncepcji programu, wierzymy, że jest możliwe stworzenie radia marzeń właśnie.

W finale burzliwego czerwca, wciąż na początku wakacji, biorąc pod uwagę wyjątkowo tym razem zagadkową perspektywę, pytamy: jakiego radia chcielibyśmy słuchać?

Zadanie, postawione Państwu oraz sobie samym, próbujemy skomplikować, eliminując to, co dotyczy bieżących problemów, a więc np. braku konkretnych nazwisk (bo, projektując, możemy założyć, że projekt ten może wypełnić się jeszcze owymi nazwiskami). By wizja mogła być idealna, musimy także usunąć czynnik polityczny czyli to tzw. "przypadłości", koncentrując się na istocie. 

A to, co jest istotne, dotyczy faktu, że myślimy o medium publicznym, zatem zobowiązanym do realizowania misji i mającym szansę czerpać z tego siłę.

Pytanie podstawowe brzmi: czy jesteśmy w stanie uszanować tradycję, czy też jesteśmy zwolennikami metody: "burz i buduj".

Proponujemy rozmowę, wymianę zdań na temat teorii i sprawdzamy, jak daleko jest granica, za którą trzeba przejść na poziom praktyki. Nie jest to więc prowokacja, tylko forma eksperymentu.

Trzeba założyć, że eksperyment może nie powieść się, ale próbować warto.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: 
Edyta Kocemba
Gość: Piotr Majewski (zastępca dyrektora do spraw programowych w Trójce)
Data emisji: 30.06.2020
Godzina emisji: 21.09 

Polecane