"Małe ogniska". Historia o rasizmie i poprawności politycznej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Małe ogniska". Historia o rasizmie i poprawności politycznej
Kerry WashingtonFoto: Tinseltown / shutterstock

Serial "Małe ogniska" to kolejna produkcja, która pokazuje, ile kłamstw i problemów kryje się za fasadą idealnej, białej rodziny ze Stanów Zjednoczonych. To opowieść o losch białej kobiety i jej poprawności politycznej oraz czarnoskórej matki, która ma swoją dumę. 

Na amerykańskich ulicach powoli wygasają zamieszki po śmierci George'a Floyda, ale zapewne za jakiś czas pojawią się kolejne protesty, które są nieodłączną częścią amerykańskiej debaty o rasizmie. Najlepiej specyfikę rasowych napięć w USA możemy zrozumieć przez kino, które na wszelkie możliwe sposoby opisuje ten temat.

Hulu/"Little Fires Everywhere" (trailer)

Na jednej z platform streamingowych możemy już obejrzeć serial "Małe ogniska" na podstawie książki Celeste Ng. Akcja rozgrywa się w Shaker Heights w stanie Ohio, malowniczym miasteczku opartym na utopijnych zasadach harmonii i porządku.

Posłuchaj

4:03
Dlaczego warto obejrzeć "Małe ogniska"?
+
Dodaj do playlisty
+

Łukasz Adamski dodaje, że pomiędzy kobietami powoli narasta napięcie. Bogata, biała kobieta jest "naładowana" poprawnością polityczną i robi wszystko, aby otoczyć czarnoskórą matkę opieką, jednak przez niuanse na każdym roku pokazuje swoją wyższość. Z kolei czarnoskóra kobieta nie rozumie, że swoją uliczną dumą wywołuje niechęć białych bogaczy.

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadził: Łukasz Adamski
Data emisji: 16.06.2020
Godzina emisji: 11.18

ds/mk

Polecane