Las – pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywność

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Las – pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywność
zdjęcie ilustracyjneFoto: freephotos/Pixabay

– Każdy z nas ma własną ciszę, coś, co go uspokaja, i własny krok, kiedy wybiera doświadczenie. Na szczęście przyroda chroni nas i uczy – mówi Grażyna Dobroń.

Posłuchaj

Twórcza siła wędrówki. Pokrzepiała mędrców i filozofów (Instrukcja obsługi człowieka/Trojka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Las, nieważne czy duży, czy mały, sprawia, że wychodzimy z niego bardziej spokojni i z dobrymi pomysłami. Aerozole produkowane przez rośliny poprawiają nam nastrój i wpływają na nasz mozg poprzez system odpornościowy. Chodzenie daje poczucie wolności, można się zatrzymać, iść wolniej, wybierać drogę. Wie i czuje się więcej. Nawet krótki spacer w mieście jest ważny. To zbieranie wrażeń, bo ta sama droga każdego dnia jest inna  podkreśla autorka audycji.

- Zwykły spacer po lesie to wakacje dla umysłu i spa dla duszy. Im las starszy, tym lepiej, bo wytwarza więcej aerozoli. Pobudzają wyobraźnię, rozbudzają kreatywność, a jeśli wprawimy się do ciszy i polubimy ten stan, to nawet w autobusie czy metrze będziemy potrafili odnaleźć ten stan. Jeśli zaczniemy wędrować świadomie, ze spokojem i wyczuciem tła i ziemi pod stopami, to dzień stanie się inny, bardziej satysfakcjonujący. W tym tkwi tajemnica, którą znają wędrowcy: gdy się chodzi, życie trwa dłużej  mówi Grażyna Dobroń.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 1.06.2020
Godzina emisji: 11.32

ac/mk

Polecane