"Kierunek: Noc" – polskie science-fiction na małym ekranie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Kierunek: Noc" – polskie science-fiction na małym ekranie
Kadr z serialu "Kierunek: Noc"Foto: mat. promocyjne

– "Kierunek: Noc" nie jest typową dla Jacka Dukaja filozoficzną opowieścią. Jest za to solidnym serialem katastroficznym z elementami thrillera, podlanym egzystencjalnymi pytaniami z książek polskiego pisarza – mówi Łukasz Adamski.

Posłuchaj

Kataklizm podlany egzystencjalnym sosem. O serialu "Kierunek: Noc" (Adamski seryjny/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Serial rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę. Fabuła belgijskiej produkcji została oparta na motywach powieści "Starość aksolotla" Jacka Dukaja, a jej pomysłodawcą jest Tomasz Bagiński. 

– "Kierunek: Noc" bazuje na sprawdzonym i lubianym przez fanów gatunku schemacie. Postacie, które w pierwszym odcinku lubiliśmy, w szóstym okazują się okropne i na odwrót. Każdy z bohaterów na ciekawie zarysowaną przeszłość. Naprawdę świetny w roli polskiego mechanika Jakuba jest nieograny w naszym kinie Ksawery Szlenkiel. W finale pojawia się jeszcze jeden polski aktor, ale niech to będzie dla Państwa niespodzianka – zdradza autor audycji.

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 05.05.2020
Godzina emisji: 11.30

mat. prasowe/kr/ml

­

Polecane