Cała Polska robi twarogi! Przepis zdradza Gieno Miętkiewicz

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Cała Polska robi twarogi! Przepis zdradza Gieno Miętkiewicz
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sunny Forest/Shutterstock

– Domowy twaróg z tłustego mleka, podany z solą i olejem rzepakowym, jest fenomenalny, a plaster twarogu z miodem lub dobrą konfiturą jest delicją – zachwyca się Katarzyna Pruchnicka, która o przepis na twaróg poprosiła słynnego serowara i smakosza Giena Miętkiewicza.

Posłuchaj

Tajemnica twarogu domowej roboty (A nuż, widelec/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jak podkreśla Gieno Miętkiewicz, wiosenny czas, który właśnie przeżywamy, jest najbardziej odpowiedni na próbę zrobienia własnego twarogu.

 – Teraz jest najlepsze mleko, jakie może być. Najlepiej będzie, jeżeli uda się je zdobyć u jakiegoś gospodarza czy na jakimś targowisku. Jeżeli nie, trzeba wybrać mleko oznaczone jako świeże, niskopasteryzowane. Wystarczy dodać do niego jedną lub dwie łyżki kwaśnej śmietany, kwaśnego mleka albo jogurtu, koniecznie ciepłego, o temperaturze powyżej 20 stopni. Trzeba je pozostawić, aż zsiądzie, a potem ogrzewać w kąpieli wodnej przez 15-20 minut, a po 5-10 minutach zacząć bardzo delikatnie mieszać. Po tym należy zostawić je jeszcze na chwilę, a następnie przelać do sita z gazą apteczną – tłumaczy ekspert.

***

Tytuł audycji: A nuż, widelec
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Gość: Gieno Miętkiewicz (serowar, kucharz i smakosz)
Data emisji: 23.04.2020
Godzina emisji: 11.37

kr

Polecane