Bajki dla dorosłych i dla dzieci

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bajki dla dorosłych i dla dzieci
"Bajka na końcu świata" Marcina PodolcaFoto: Mat. prasowe

Komiks "Bajka na końcu świata" Marcina Podolca zrobił sporo zamieszania na polskim rynku wydawniczym w roku 2017, gdy ukazał się jego pierwszy tom. Obecnie, w 2020 roku, Marcin Podolec prezentuje już 5 części tej niezwykłej historii.

Posłuchaj

Postapokalipsa dla dzieci wg. Marcina Podolca (ABC Popkultury - zestaw powiększony/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

"Bajka na końcu świata" tom 5 Marcina Podolca "Bajka na końcu świata" tom 5 Marcina Podolca

– Komiksy tworzę już bardzo długo. Właściwie, towarzyszyły mi na każdym etapie życia. W tym roku mija 10 lat od mojego debiutu – wydawnictwa "Kapitan Sheer". Natomiast, pomysł na "Bajkę na końcu świata" wziął się z kilku rzeczy. Zaadoptowaliśmy psa ze schroniska, który nazywa się Bajka. Z kolei moja żona ma na imię Wiktoria i to właściwie ona, w odmłodzonej wersji, pojawia się na kartach komiksu. Sam pomysł wziął się ze spacerów ulicami Łodzi, zniszczonym mieście, gdzie stoi piękny front kamienicy, ale reszta budynku dawno się zawaliła. Kolejną inspiracją była książka "Droga" Cormaca McCarthy'ego, która poruszyła mnie swoją prostotą i spektrum emocji. To opowieść o podróży ojca i syna po zniszczonym świecie. Zacząłem się zastanawiać, jak by to było, gdyby nie było tam postaci ojca. Pomyślałem, że takie dziecko też musi mieć jakieś towarzystwo. Jest jeszcze trzecie źródło inspiracji: piosenka "Flatline" z soundtracku do gry Hotline Miami. Dzięki niej rozpisałem sobie cały ten świat "Bajki na końcu świata" w jeden wieczór – mówi Marcin Podolec.

Wiktoria i Bajka wędrują przez świat, by odnaleźć rodziców. Mijają dymiące kratery, wymarłe lasy i gruzowiska. Jak okiem sięgnąć – nieprzytulne widoki. Świat po tajemniczym kataklizmie to zdecydowanie nie miejsce dla dziewczynki i psa, ale jeśli już mamy tam dziewczynkę i psa, pozostaje nam trzymać za nie kciuki!

"Bajka na końcu świata. Odległe krainy" to już piąty tom postapokaliptycznej serii dla najmłodszych autorstwa Marcina Podolca, jednego z najzdolniejszych polskich twórców komiksów i animacji. Prawa do serii zostały sprzedane do Francji, gdzie w tym roku mają się ukazać pierwsze tomy. Na jej podstawie powstaje animowany serial.

W audycji ponadto:

  • O serialu "Mały Zgon" opowiada aktorka Julia Wyszyńska;

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Marcin Podolec (autor komiksów, reżyser animacji), Julia Wyszyńska (aktorka)
Data emisji: 8.03.2019 
Godzina emisji: 12.06

mat. prasowe/ml/gs

Polecane