Troska o środowisko zaczyna się w kuchni!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Troska o środowisko zaczyna się w kuchni!
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Lipik Stock Media

– Świat zmierza do tego, by produkt mięsny był lepszej jakości, a tym samym stał się trochę droższy, by ludzie, ze względów budżetowych, spożywali go trochę mniej – mówi Aldona Zawada z CookUp Studio.

Posłuchaj

Bezmięsnie w 2020 rok (A nuż, widelec/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jeszcze kilka lat temu wegetarianie i weganie stanowili wyraźną mniejszość. Wówczas znalezienie  restauracji, serwującej dania pozbawione mięsa, a także innych składników pochodzenia zwierzęcego, nie było proste. Dziś, zwłaszcza w dużych miastach, takich lokali jest bez liku, a przykład z nich biorą nawet szefowie kuchni światowej sławy. Przykładem jest Dominique Crenn, która jako jedyna kobieta w Stanach Zjednoczonych zdobyła trzy gwiazdki Michelin dla swojej restauracji Atelier Crenn.

Crenn w 2016 roku była okrzyknięta najlepszą szefową kuchni na świecie. Ma trzy niezwykle popularne na świecie restauracje, a w tym roku otwiera nową w San Francisco. W żadnej z nich nie serwuje się mięsa. Tak jak sama podkreśla, bycie w branży zobowiązuje. To jest wspólna odpowiedzialność. Tym, którzy przychodzą do jej restauracji, chce troszeczkę narzucić to, co jest dobre dla środowiska i dla naszej planety – opowiada nasza rozmówczyni. 

***

Tytuł audycji: A nuż, widelec
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Gość: Aldona Zawada (CookUp Studio)
Data emisji: 09.01.2020
Godzina emisji: 11.31

kr/ml

Polecane