"Trójka wraca do korzeni" w Rzeszowie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Trójka wraca do korzeni" w Rzeszowie
RzeszowFoto: shutterstock.com/Henryk Sadura

W stolicy Podkarpacia był nasz reporter. – Przyglądałem się uważnie słynnemu pomnikowi z epoki minionej, który wita wszystkich wjeżdżających do centrum Rzeszowa, odwiedziłem jedyne w Polsce Muzeum Dobranocek i podpatrywałem studentów Politechniki Rzeszowskiej, jak uczą się trudnej sztuki pilotażu – mówi Tomasz Jeleński. 

Posłuchaj

Co warto zobaczyć w Rzeszowie? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

– Oczywiście Rzeszów to nie tylko "elektryzujący" mieszkańców i przyjezdnych Pomnik Czynu Rewolucyjnego, ale również inne zabytki i atrakcje. Dlatego spacerowałem podziemnymi korytarzami pod staromiejskim Rynkiem, podziwiałem niezwykłe motocykle – robione ręcznie w lokalnym warsztacie oraz próbowałem przysmaków lokalnej kuchni – mówił Tomasz Jeleński o swoim wyjeździe na Podkarpacie.

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 20 miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelplin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę, KołobrzegKraków, GdańskSandomierzLublin, Zakopane, WrocławHelTomaszów LubelskiŚwinoujścieŁódź i Wisłę. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Relacje z Rzeszowa można było usłyszeć w porannympopołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa". Zachęcamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Polecane