"Święta bez granic 2019". Trzecia licytacja za nami!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Święta bez granic 2019". Trzecia licytacja za nami!
Gadżety przeznaczone na trzecią licytację Foto: PR

Dzięki Państwa hojności pobiliśmy kolejny rekord! Podczas trzeciej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic 2019" zebraliśmy 220 887 zł! Kwota uzyskana z wysłanych SMS-ów wyniosła 63 500 zł, a dochód ze sprzedaży zebranych przedmiotów sięgnął 157 387 zł. Tym razem można było wylicytować m.in. gitarę Artura Rojka, lekcję jazdy quadem z Rafałem Sonikiem, zestaw autorski Remigiusza Mroza oraz statuetkę Fryderyka wraz z płytą z autografem Leszka Możdżera.

Posłuchaj

"Święta bez granic 2019". Podsumowanie trzeciej licytacji (Serwis Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

W drugi piątek grudnia słuchacze Programu 3 Polskiego Radia ponownie usłyszeli charakterystyczne słowa Kuby Strzyczkowskiego: "Po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci… Sprzedane!".


Oto przedmioty, które można było zdobyć podczas trzeciej licytacji (13 grudnia 2019, godz. 16-19)
:

GITARA FENDER TELECASTER ARTURA ROJKA Z CZASÓW ZESPOŁU MYSLOVITZ trafiła do Pana Jacka, który zaoferował 38 000 zł.

Artur Rojek jest dobrze znany słuchaczom Trójki z dokonań muzycznych i nie tylko. Na naszej antenie twórca i dyrektor artystyczny OFF Festivalu regularnie ogłasza kolejne gwiazdy imprezy, którą organizuje w Katowicach. Wcześniej Rojek dał się poznać szerokiej publiczności jako wokalista, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta  grupy Myslovitz. Z nią wydał płyty, które zyskały status platynowych: "Miłość w czasach popkultury" (podwójna platyna, w tym roku obchodzimy dwudziestolecie wydania) oraz "Happiness is Easy" (2006 r.). I właśnie z tym drugim albumem związany jest instrument, który można było wylicytować w 13.12.2019 r. To gitara Fender Telecaster (dokładnie: Fender Vintera 70s Telecaster Custom MN Black).

GITARA FENDER TELECASTER ARTURA ROJKA Z CZASÓW ZESPOŁU MYSLOVITZ Gitara Fender Telecaster Artura Rojka z czasów zespołu Myslovitz

Artur Rojek kupił ją blisko 15 lat temu, docelowo jako gitarę wykorzystywaną na koncertach podczas trasy promującej właśnie płytę "Happiness Is Easy". Była przydatna zwłaszcza podczas piosenek, które wymagały – jak sam wyjaśnia – "mocno fizycznego grania". Z tego powodu  też gitara nosi widoczne ślady użytkowania. Od czasów odejścia muzyka z zespołu Myslovitz w 2012 roku instrument spoczywa w futerale. Teraz doczeka się nowego właściciela.

LEKCJĘ JAZDY QUADEM NA PUSTYNI BŁĘDOWSKIEJ Z RAFAŁEM SONIKIEM wylicytował Pan Marek za 21 500 zł. Dodatkowo Kuba Strzyczkowski obiecał, że postara się przekonać Rafała Sonika, by podobnej lekcji udzielił Panu Robertowi, który zaoferował 20 500 zł. 

W tym roku Rafał Sonik powrócił do wielkiego sportu po ciężkiej kontuzji nogi, której doznał podczas Rajdu Dakar 2018. I był to powrót w mistrzowskim stylu. Nasz utytułowany kierowca zdobył 8. i 9. Puchar Świata (odpowiednio w stawce quadów oraz w kategorii "weteran"), a teraz przygotowuje się do 11. już startu w Rajdzie Dakar, który po raz pierwszy w historii odbędzie się w Arabii Saudyjskiej (styczeń 2020 r.). Dotychczas Rafał Sonik 4 razy stawał na podium tych zawodów (jego najlepszy wynik to pierwsze miejsce w 2015 roku). Warto dodać, że wciąż jest aktywnym biznesmenem, wspierającym różne inicjatywy społeczne. Na licytacji w Trójce lekcja z Rafałem Sonikiem na Pustyni Błędowskiej.

Rafał Sonik (fot. NICOLAS AGUILERA/PAP/EPA) Rafał Sonik (fot. NICOLAS AGUILERA/PAP/EPA)

Jak sam zapowiada, będzie to dzień pełen wrażeń. Czekają quady i inne pojazdy terenowe. Poziom zajęć będzie dostosowany do umiejętności Zwycięzcy aukcji. W komplecie koszulka treningowa w rozmiarze XL.

Koszulka Rafała Sonika (fot. Wojciech Kusiński) Koszulka Rafała Sonika (fot. Wojciech Kusiński)

AUTORSKI ZESTAW OD REMIGIUSZA MROZA stał się własnością Pana Roberta, który zadeklarował 8 000 zł.

Podobno Polacy nie czytają książek. Jak to?! Przecież czytają, na przykład książki Remigiusza Mroza. Pisarz to młody, zdolny, a już doświadczony i z sukcesami. Ma 32 lata i prawie 40 książek na koncie. Według tygodnika "Wprost" to najlepiej zarabiający polski pisarz, który sprzedał 1,35 miliona egzemplarzy swoich książek, co mogło mu przynieść ponad 1,8 miliona złotych. Specjalizuje się w kryminałach i thrillerach. To on stworzył takie postacie, jak komisarz Wiktor Forst czy mecenas Joanna Chyłka, która z książek trafiła także na ekrany.

AUTORSKI ZESTAW OD REMIGIUSZA MROZA (fot. Wojciech Kusiński) Autorski zestaw Remigiusza Mroza (fot. Wojciech Kusiński)

Na licytacji w Trójce zestaw od pisarza – niepowtarzalny, w dużej części nie do kupienia gdzie indziej. W skład zestawu wchodzą: czapka z napisem "Mróz" z gustownym pomponem, koszulka "Iluzjonista", koszulka z Sewerynem Zaorskim, nowym bohaterem stworzonym przez autora oraz dwa bestsellerowe kryminały, oba z dedykacją i autografem: "Iluzjonista" i "Behawiorysta". 

AUTORSKI ZESTAW OD REMIGIUSZA MROZA (fot. Wojciech Kusiński) Autorski zestaw od Remigiusza Mroza (fot. Wojciech Kusiński)

SŁYNNA SZKLANA RURKA Z FILMU "POSZUKIWANY, POSZUKIWANA" STANISŁAWA BAREI ORAZ GĄSIOR I KSIĄŻKA OD NAJBLIŻSZEJ RODZINY REŻYSERA trafiły do Pana Dariusza, który zaproponował 18 000 zł.

Niedawno obchodziliśmy (także w Programie Trzecim Polskiego Radia) 90. rocznicę urodzin Stanisława Barei – reżysera kultowych komedii z okresu PRL, który jak nikt inny potrafił sportretować absurdy ówczesnej rzeczywistości. Kolejne pokolenia widzów odkrywają dla siebie takie filmy, jak "Miś", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", "Brunet wieczorową porą", "Nie ma róży bez ognia" oraz seriale "Alternatywy 4" i "Zmiennicy". Cytaty z filmów (choćby "Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem" albo "Z twarzy podobny zupełnie do nikogo") weszły do języka potocznego i są w nim do dziś. W zestawie pamiątkowym po Stanisławie Barei jest szklana rurka – jeden z niezastąpionych rekwizytów z filmu "Poszukiwany, poszukiwana", będącego częścią zestawu do pędzenia bimbru. Do tego gąsior z piwnicy Stanisława Barei oraz książka "Nielegalny wyrób spirytusu" Bogusława Sygita, w której swoje autografy złożyli najbliżsi reżysera – żona Hanna Kotkowska-Bareja oraz dzieci Katarzyna i Jan. Kiedyś był miś na miarę naszych możliwości, a teraz mamy zestaw na miarę naszej licytacji.

Słynna szklana rurka z filmu "Poszukiwany, poszukiwana" Stanisława Barei oraz gąsior i książka od najbliższej rodziny reżysera (fot. Wojciech Kusiński) Słynna szklana rurka z filmu "Poszukiwany, poszukiwana" Stanisława Barei oraz gąsior i książka od najbliższej rodziny reżysera (fot. Wojciech Kusiński)

STATUETKA FRYDERYKA I PŁYTA Z AUTOGRAFEM OD LESZKA MOŻDŻERA jest własnością Pana Marka, który zapłacił 16 333 zł. 

Leszek Możdżer to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych – kompozytor i światowej klasy pianista. Urodził się w 1971 roku w Gdańsku, gdzie 25 lat później ukończył Akademię Muzyczną. Nagrał ponad 100 płyt, m.in. z Tomaszem Stańką i Michałem Urbaniakiem. Pierwsze wyróżnienie zdobył w 1992 roku na festiwalu Jazz Juniors. Potem był grad różnych nagród, w tym dwa Fryderyki (w 1999 w kategorii "Jazzowy muzyk roku" i w 2011 za najlepszą oryginalną ścieżkę dźwiękową "Kaczmarek by Możdżer"). Jedna z tych statuetek jest do zdobycia na licytacji w Trójce. Która? Podczas piątkowej audycji podpowie sam darczyńca. Oprócz Fryderyka płyta z autografem Leszka Możdżera z jego muzyką do filmu Macieja Pieprzycy "Ikar. Legenda Mietka Kosza" z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej. Muzyka została nagrodzona na 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, podobnie jak sam obraz (nagroda indywidualna dla Leszka Możdżera oraz "Srebrne Lwy" dla filmu).

STATUETKA FRYDERYKA I PŁYTA Z AUTOGRAFEM OD LESZKA MOŻDŻERA (fot. Wojciech Kusiński) Statuetka Fryderyka i płyta z autografem od Leszka Możdżera (fot. Wojciech Kusiński)

RAKIETA TENISOWA, KOSZULKA I PIŁKI OD HUBERTA HURKACZA trafiły do Pani Anny, która zaproponowała 15 500 zł.

Hubert Hurkacz to najwyżej notowany polski tenisista (37. miejsce światowego rankingu). W tym roku triumfował w turnieju Winston-Salem Open. Dzięki temu "Hubi" został pierwszym od 37 lat polskim tenisistą, który wygrał zawody rangi ATP World Tour (poprzednio dokonał tego w 1982 roku w Chicago słynny Wojciech Fibak). W tym roku ma swoim koncie także zwycięstwa z graczami ze światowej czołówki – dwukrotnie pokonał Japończyka Nishikoriego, wygrał też z Austriakiem Thiemem. 22-latek reprezentował Polskę w meczach Pucharu Davisa.

RAKIETA TENISOWA I PIŁKI OD HUBERTA HURKACZA (fot. Wojciech Kusiński) Rakieta tenisowa i piłki od Huberta Hurkacza (fot. Wojciech Kusiński)

Na licytacji w Trójce przedmioty związane z tymi wydarzeniami: rakieta, którą Hurkacz miał w Winston-Salem, koszulka reprezentacji Polski z Pucharu Davisa oraz piłki – wszystkie składowe zestawu opatrzone zostały autografami wrocławianina.

KOSZULKA OD HUBERTA HURKACZA (fot. Wojciech Kusiński) Koszulka od Huberta Hurkacza (fot. Wojciech Kusiński)

***

Podczas akcji charytatywnej "Święta bez granic 2019" pomagamy zdolnym dzieciom z niezamożnych rodzin. Są nie tylko utalentowane, ale też aktywne społecznie. Angażując się w różne działania, swoim talentem dzielą się z innymi.

Pomagając im, wspieramy nie tylko przyszłość ich samych, ale także zmieniamy lokalne społeczności. Stypendium jest dla tych dzieci szansą na rozwój i naukę tego, o czym marzą.

Jak co roku gorąco zachęcamy Państwa do udziału w akcji. Pomoc organizuje Fundacja Świętego Mikołaja, wieloletni partner Trójkowych akcji świątecznych.

Zapraszamy do udziału w licytacjach, które odbywają się na antenie Trójki w przedświąteczne piątki. Tradycyjnie prowadzi je Kuba Strzyczkowski. Jak co roku, do zdobycia są niezwykłe przedmioty od wyjątkowych ludzi – osobowości świata kultury, muzyki i sportu.

Akcję charytatywną mogą także Państwo wspomóc na trzy inne sposoby:

– kupując płytę "Święta bez granic 2019" (premiera 29 listopada), która będzie wyjątkowa, choćby z tego powodu, że jest na niej już dwudziesta (!) opowieść o Karpiu zatytułowana "Dwudziesty raz…". Piosenkę śpiewają znakomici polscy wokaliści i wokalistki. Oprócz "Karpia" na płycie znajdą Państwo utwory najwyższej próby (świąteczne i nie tylko). Całkowity dochód ze sprzedaży tego wydawnictwa zostanie przekazany na pomoc stypendialną dla podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja. 

– wysyłając SMS o treści POMOC pod numer 7545 (koszt 6 zł 15 gr z VAT). SMS działa od 15 listopada 2019 do 15 stycznia 2020 r. Wszyscy operatorzy zrzekli się swojego dochodu.

– dokonując wpłat na konto Fundacji Świętego Mikołaja:
37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem "Trójka – darowizna na stypendia" lub wpłacając on-line poprzez stronę: mikolaj.org.pl/swietabezgranic.

Polecane