Jak odnaleźć naszego "wewnętrznego lekarza"?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak odnaleźć naszego "wewnętrznego lekarza"?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/bmf-foto.de

– Wszystko wskazuje na to, że w płynie mózgowo-rdzeniowym jest zapisany nasz wzorzec zdrowia. Tak twierdził już w latach 70.  Dr John Upledger, osteopata, który stworzył terapię czaszkowo-krzyżową  – zapowiada Grażyna Dobroń.

Posłuchaj

Nieinwazyjny sposób na poruszenie głębokich problemów (Instrukcja Obsługi Czlowieka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Czym jest terapia czaszkowo-krzyżowa (nazywana także terapią cranio-sakralną) i na czym ona polega? – Terapeutę w głównej mierze interesują mózg i rdzeń kręgowy, który jest otoczony błonami. Dłońmi wyczuwam w różnych miejscach ciała rytm cranio-sakralny, jego amplitudę, ślizg powięzi, elastyczność tkanek. Pacjent ma w sobie własny system naprawczy, który wie dokładnie, czego potrzebuje w danej chwili. Terapeuta razem z nim tego "wewnętrznego lekarza" słucha, zadaje pytania, odkrywa. Celem terapii jest uruchomienie mechanizmów samonaprawczych, które są w człowieku – wyjaśnia Anna Garwolińska, fizjoterapeutka z Instytutu Upledgera we Wrocławiu.

W jakim stopniu na nasze złe samopoczucie wpływa ciało, a w jakim umysł? Jak wygląda proces uruchamiania naszego "wewnętrznego lekarza"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 25.11.2019
Godzina emisji: 11.29

kr/mk

Polecane