Radiowa Trójka z wizytą na Sri Lance

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Radiowa Trójka z wizytą na Sri Lance
Wieś na południu Sri LankiFoto: Paweł Drozd/PR

Herbata, cynamon, przyprawy, wspaniała architektura i lasy deszczowe. Jak wygląda życie na wyspie, na którą mówi się "Łzą Indii"? Trójka odwiedziłaa kolejne miejsce na mapie świata. Paweł Drozd nadawał dziś swoje relacje ze Sri Lanki, a wszystko to w ramach akcji "Trójka - jesteśmy połączeni". 

Posłuchaj

Dzień dobry ze Sri Lanki! (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie – w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedził Program 3 Polskiego Radia, była Sri Lanka.

– Łza Indii, Perła Oceanu Indyjskiego, Kraina Cynamonu – tak była nazywana Sri Lanka, tropikalna wyspa, gdzie wśród herbacianych pól stoją skarby buddyjskiej architektury. To tu powstają najwyższej jakości przyprawy, o które w przeszłości zabiegały światowe mocarstwa. To również kraj, w którym 10 lat temu na północy toczyła się wojna. Sprawdziliśmy, czym żyje i jak wygląda współczesna Sri Lanka – mówił Paweł Drozd.

Relacje naszego dziennikarza prosto ze Sri Lanki usłyszeliśmy w środę 27 listopada w porannym i w popołudniowym  wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa".

***

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: SeulTbilisiWenecjęTel Awiw i JerozolimęPulęPodgoricęOdessęKluż-NapokęKaliningrad, Nowy JorkBerlin, ChicagoTokio, Dubrownik, Los Angeles, Singapur, Niceę, Oslo, Pekin, Toronto, GenewęStambułSplit, Miami, PołagęWilnoDelhi i Budapeszt.

Polecane