Kiedy pasja jest pracą

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kiedy pasja jest pracą
BrodkaFoto: mat. prasowe/Pszemek Dzienis

Wielu artystów, w tym tak znanych jak Monika Brodka, pracuje w swoich domach. W jaki sposób zarządzają swoim czasem? Jak odpoczywają od pracy, która jednocześnie jest ich pasją?

Posłuchaj

Kiedy pasja staje się pracą? (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Okładka książki "Jak oni pracują" Agaty Napiórskiej, Wydawnictwo W.A.B. Okładka książki "Jak oni pracują" Agaty Napiórskiej, Wydawnictwo W.A.B.

Jak oni pracują? – takie pytanie zadaje (już po raz drugi) Agata Napiórska grupie twórców, którzy sami sobie ustalają godziny pracy. 

Kiedy łapią czas na odpoczynek? Jak dbają o swoje finanse? Kto ma niedzielę w czwartek, a kto do wczucia się nastrój czasami używa kimona? Niektórzy z rozmówców Agaty Napiórskiej dają konkretne rady, z innymi rozmowa przenosi się na poziom bardziej osobisty. Wśród nich – Brodka, Zygmunt Miłoszewski, Katarzyna Kozyra, Cezary Łazarewicz, Marta Dymek, Jacek Hugo-Bader – między innymi oczywiście.

– Dobór rozmówców podlegał kilku kryteriom: selekcji według mojego gustu – pytałam ludzi, których praca mnie interesuje, po drugie musiały to być osoby, które same organizują swój czas pracy. Praca artysty jest często bardzo żmudna i trzeba sobie stworzyć pewne ramy. Jest takie wyświechtane powiedzenie: "rób to, co lubisz, a nie przepracujesz ani minuty". Większość moich rozmówców zdaje się temu przeczyć, bo wtedy pracuje się niemal 24 godziny na dobę – opowiada autorka książek "Jak oni pracują".

Czy w pękających w szwach planach zajęć artystów, z którymi rozmawiała Agata Napiórska, znajduje się czas na nudę? Jak ważny jest w pracy twórczej odpoczynek? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Wydawca: Edyta Kocemba
Goście: Agata Napiórska (dziennikarka i tłumaczka, autorka książek "Jak oni pracują", redaktorka naczelna i wydawczyni magazynu "Zwykłe Życie")
Data emisji: 4.11.2019
Godzina emisji: 21.10

ml/mk

Polecane