Muzyka Mietka Kosza wciąż inspiruje. Krzysztof Gradziuk o płycie "Unfinished Story – Remembering Kosz"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Muzyka Mietka Kosza wciąż inspiruje. Krzysztof Gradziuk o płycie "Unfinished Story – Remembering Kosz"
Krzysztof GradziukFoto: mat. promocyjne

– Było kilka powodów, dlaczego postanowiliśmy przypomnieć postać niewidomego pianisty. Jednym z nich był fakt, że wychowałem się w Zamościu, mieście, gdzie jest klub imienia Mieczysława Kosza. Tam stawiałem pierwsze kroki jazzowe – wspomina Krzysztof Gradziuk, mówiąc o wydanej w 2007 roku płycie "Unfinished Story – Remembering Kosz" tria RGG.

Posłuchaj

Mieczysław Kosz odkryty na nowo. Jak popularność filmu Macieja Pieprzycy rozbudziła wśród publiczności ciekawość muzyki stworzonej przez niewidomego pianistę (Markomania/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Mietek Kosz nie pozostawił wielu utworów. Jest jedna płyta. Są jeszcze nagrania z archiwów radiowych, ale w większości to utwory improwizowane, którym zostały nadane tytuły, ale kompozycji sensu stricto nie pozostawił – przypomina rozmówca Mariusza Owczarka wyjaśniając, dlaczego tylko dwa utwory autorstwa wielkiego pianisty znalazły się na płycie RGG. 

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji "Markomania" z 2 listopada 2019 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji "Markomania" z 2 listopada 2019 >>> 

Jakie były inne powody powstania tej płyty 12 lat temu? Jak reinterpretować muzykę wybitnych artystów po latach? Czy utwory z płyty "Unfinished Story – Remembering Kosz" muzycy grają wciąż na koncertach? Czy film Macieja Pieprzycy "Ikar. Legenda Mietka Kosza" zaowocował zwiększonym zainteresowaniem płytą tria RGG?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Mariusz Owczarek
Gość: Krzysztof Gradziuk (perkusista tria RGG)

Data emisji: 2.11.2019
Godzina emisji: 12.08

gs

Polecane