"Czterej pancerni i pies", podziemia i kopalnia złota, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Kłodzku

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Czterej pancerni i pies", podziemia i kopalnia złota, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Kłodzku
KłodzkoFoto: Shutterstock.com/sanzios

W czwartek, 10 października Paulina Kozion z Programu 3 Polskiego Radia odwiedziła z reporterskim mikrofonem Kłodzko.

Posłuchaj

Śladami "Czterech pancernych i psa" (Zapraszamy do Trójki– ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

– Pierwsze wzmianki o Kłodzku pojawiają się w relacjach kronikarzy już w X wieku i rzeczywiście przechadzając się po mieście na historie można natknąć się na każdym kroku: zabytkowe kamienice, kościoły i słynna Twierdza Kłodzko. Może ze względu na swoją duszę miasto stało się planem filmowym. To tu, dokładnie 50 lat temu 4 pancerni wraz ze swoim nieodzownym towarzyszem – psem Szarikiem zakończyli swoją służbę w ostatnim odcinku pod tytułem "Dom". Śladów, a w zasadzie obrazów z tego kultowego serialu postaramy się poszukać zarówno w Twierdzy, jak w i mieście. Zejdziemy do labiryntów i podziemi, które ciągnął się pod miastem, wybierzemy się w góry, których w okolicy Kłodzka jest pod dostatkiem, a także spróbujemy poszukać złota w pobliskiej kopalni – mówiła, przed audycją Paulina Kozion, która w czwartek 10 października odwiedziła z reporterskim mikrofonem to dolnośląskie miasto. A to wszystko w ramach popularnego radiowego cyklu "Trójka wraca do korzeni".  


"Trójka wraca do korzeni" w Kłodzku, fot. Paulina Kozion "Trójka wraca do korzeni" w Kłodzku, fot. Paulina Kozion

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 20 miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelplin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę, KołobrzegKraków, Gdańsk i SandomierzLublin, Zakopane i Wrocław. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Relacje z Kłodzka były emitowane w porannym popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa" – o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Polecane