Michał Bajor: na tej płycie wróciłem do swojego vibrato

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Michał Bajor: na tej płycie wróciłem do swojego vibrato
Michał BajorFoto: mat. promocyjne

– To były tysiące materiałów, a ukochanych utworów setki. Francuskie i włoskie piosenki były w przeszłości moją zabawą – wspominał Michał Bajor, który wydał właśnie nową płytę zatytułowaną "Kolor Cafe".

Posłuchaj

Michał Bajor o swojej najnowszej płycie (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczne włosko-francuskie fascynacje i z kilkuset piosenek wybrał dziewiętnaście, które w większości pierwszy raz nagrał na płycie. Fundamentem "Kolor Cafe" jest szesnaście premierowo nagranych perełek, które przed laty wykonywali popularni artyści.

To bardzo zróżnicowany repertuar – od przejmującej "Je suis malade" Dalidy, przez kolorowe "Couleur cafe" Serge'a Gainsbourga czy "Quando, quando" Marino Mariniego, aż po "Hymn miłości" Edith Piaf. Ponadto na prośbę swoich fanów, artysta ponownie zarejestrował medley "Edith" oraz francuską pieśń rozsławioną przez Franka Sinatrę – "My Way". A w prezencie dorzucił jeszcze bonus w postaci "Walca na tysiąc pas" Jacquesa Brela, w wykonaniu z 1986 roku, dzięki któremu stał się rozpoznawalny i popularny jako śpiewający aktor.

– Po dwóch koncertach mogę stwierdzić, że publiczność "łyknęła" ten repertuar – mówił w Trójce artysta. – Chcę jednak mieć teraz mniej koncertów niż w przeszłości. Wszystko ze względu na gardło. Lekarz powiedział mi, że jeśli chcę śpiewać dłużej, muszę grać mniej koncertów. I tak staram się występować około 12 razy w miesiącu – podkreślił. 

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania, w którym wybrzmiały utwory z najnowszego albumu Michała Bajora. 

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Michał Bajor
Data emisji: 7.10.2019
Godzina emisji: 11.16

mat. prasowe/kw/mk

Polecane