Andrzej Seweryn: przeszłość jest twórcza

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Andrzej Seweryn: przeszłość jest twórcza
Katarzyna Stoparczyk i Andrzej Seweryn Foto: R.Szewczak

Ten człowiek sam o sobie mówi tak: "Stworzył mnie rok 1968. Ze wszystkimi tego konsekwencjami. Moje życie zaczęło pędzić. Właśnie wtedy, na murku przy Teatrze Narodowym!". Gościem Katarzyny Stoparczyk w tym wydaniu audycji był aktor teatralny i filmowy, a także dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie – Andrzej Seweryn.

Posłuchaj

Rozmowa z Andrzejem Sewerynem (Myślidziecka 3/5/7 5/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Niektórzy twierdzą, że jest opętany przez pracę. Wygląda jednak na osobę spełnioną i szczęśliwą. Czy to nie jest tak, że Andrzej Seweryn może być sobą w różnych odsłonach? Która odsłona jest najbliższa jego sercu?

– Ta bezradna – odpowiada artysta. – Ta, która nie czasem nie wie, jak kochać, jak pracować, jakie decyzje podejmować jako dyrektor lub jako reżyser. To są momenty twórcze. To boli strasznie – przyznaje.

Co oznacza drugie imię Andrzeja Seweryna – Teodor? Czy aktor lubi patrzeć ludziom w oczy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Andrzej Seweryn (aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny, dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie)
Data emisji: 5.10.2019
Godzina emisji: 8.11

kr/mk

Polecane