Stanisław Brudny: cały czas jestem happy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Stanisław Brudny: cały czas jestem happy
Katarzyna Stoparczyk i Stanisław BrudnyFoto: R. Szewczak

– Wie pani? Ja to teraz cały czas spędzam życie w zadowoleniu… Mogę spotykać ludzi, którzy są prawdziwi. Tak więc, cały czas jestem happy! – powiedział do słuchawki ktoś, kto od lat jest uznawany za skarb radia.

Posłuchaj

Stanisław Brudny gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Ten niemal 90-letni mężczyzna stworzył wiele bardzo dobrych ról w teatrze, filmie, dubbingu, a także w swoim drugim domu, Teatrze Polskiego Radia. I choć pracował z Holoubkiem, Łomnickim, Hanuszkiewiczem czy Jarockim, zdobywając prestiżowe nagrody za swoje role, to za największy sukces życia uważa to, iż – jak sam mówi: "nigdy nikomu nie zrobił żadnego świństwa". 

– Od dzieciństwa w moim życiu był śpiew, muzyka, taniec. Nie wstydziłem się niczego. Nigdy nie miałem problemów, aby poprosić jakąś koleżankę do tańca – wspomina Stanisław Brudny. – Cała moja droga artystyczna nie polegała na tym, aby dążyć do sukcesu, ale bardziej z ciekawości czysto-rzemieślniczej – dodaje.

Dlaczego Stanisław Brudny został aktorem? Jak wspomina swoje dzieciństwo? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z aktorem. 

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Stanisław Brudny (aktor)
Data emisji: 7.09.2019
Godzina emisji: 8.10

kw

Polecane