Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. O wartości porażki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. O wartości porażki
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/vivisorg

Tematem tego wydania audycji jest sytuacja, która z pewnością (nawet nie raz) przytrafiła się każdemu z nas – porażka, z której wyciągnęliśmy pożyteczną naukę i która, koniec końców, wyszła nam na dobre. 

Posłuchaj

Czego uczy nas porażka? (Nie do powiedzenia/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– To jest strata i porażka – coś ważnego co mieliśmy, było dla nas istotne, po prostu zniknęło. Oczywiście to jest jakieś doświadczenie, w związku z tym to nie jest strata bezpowrotna albo strata, która nie przyniosła żadnych efektów. Ale na pewno ten rodzaj strat, to znaczy strata kogoś istotnego, z kim ma się silną więź, co później jest trudno odbudować, jest jednym z najtrudniejszych do przeżycia – mówił Andrzej Gryglewiczem, psycholog sportowy.

– Ważne jest, by na porażce, na trudnym doświadczeniu zbudować coś pozytywnego dla siebie, coś, co pozwala nam się rozwijać i wzrastać. Ten moment, kiedy to jest trudne i bolesne, to jest ważny element w radzeniu sobie ze stratą, element akceptacji i "układania się" – dodała Agata Wytykowska-Kaczorek, psycholog i psychoterapeuta.

Jakimi konsekwencjami grozi poddanie się poczuciu porażki? Jak zbudować w sobie mechanizm radzenia sobie z przegraną?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

***

Tytuł audycjiNie do powiedzenia
ProwadziAgnieszka Furtak-Bilnik
Goście: Agata Wytykowska-Kaczorek (psycholog, psychoterapeuta, adiunkt w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej), Andrzej Gryglewicz (psycholog, Wydział Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego)
Data emisji: 15.07.2019
Godzina emisji: 0.04

kr

Polecane