"To, co najpiękniejsze… – Wiosna". Wyśmienite występy Paris Combo i Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"To, co najpiękniejsze… – Wiosna". Wyśmienite występy Paris Combo i Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie
Koncert "To, co najpiękniejsze… – Wiosna" Foto: Wojciech Kusiński/PR

W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie zakończył się kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze…". Na scenie wystąpiła francuska grupa Paris Combo oraz Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie.

Posłuchaj

"To, co najpiękniejsze… – Wiosna": Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Gwiazdą pierwszej części wieczoru – zatytułowanego "Piosenki spod wieży Eiffla" była grupa Paris Combo, która w swej twórczości łączy tradycję klasycznej francuskiej piosenki ze swingiem, jazzem, latino oraz brzmieniami lounge music i downtempo. Ta stylistyczna mieszanka sprawia, że Francuzi porównywani są z takimi wykonawcami jak Pink Martini czy Gotan Project.

Zespół powstał w 1995 roku w Paryżu – dzięki wokalistce Bénédicte Grimault występującej pod pseudonimem Belle du Berry. Dziś, kiedy grupa ma na koncie sześć studyjnych albumów i kilkaset koncertów zagranych na całym świecie, Paris Combo tworzą ponadto: Potzi (gitara), Francois Jeannin (perkusja, wokal), David Lewis (trąbka, fortepian) i Benoît Dunoyer de Segonzac (kontrabas). Okazjonalnie z zespołem występuje Rémy Kaprielan (instrumenty perkusyjne, saksofon). Tak będzie również w najbliższą środę w Warszawie. 

Drugą część wiosennego koncertu stanowiły Suity 1 i 2 z opery "Carmen" Georges'a Bizeta w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, która tego dnia wróciła do swojej historycznej nazwy.

Całe wydarzenie transmitowane było w radiowej Trójce w środę 29 maja (godz. 19.05-21.00). Natomiast dzień później, w czwartek 30 maja, w Dwójce retransmitowana będzie druga część muzycznego wieczoru (po godz. 13.00), a jego obszerne fragmenty pojawią się w radiowej Jedynce – również w czwartek 30 maja po godz. 20.00.

W całości wydarzenie dostępne było w streamingu w internecie, a jego druga część w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

Koncert odbył się pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych.

Polecane