Czy Warszawa da się lubić?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy Warszawa da się lubić?
Orkiestra z Chmielnej w WarszawieFoto: Grażyna Rutowska/NAC

Specjalne świąteczne wydanie audycji "Trójkowego chuligana literackiego". Tym razem o Warszawie – o warszawskim folklorze, życiu literackim stolicy, a także o ważnych dla tego miasta postaciach – między innymi o Marku Nowakowskim.

Posłuchaj

Marek Oramus wspomina Macieja Parowskiego (Trójkowy chuligan literacki)
+
Dodaj do playlisty
+

młynarski miller 1200.jpg
Marek Miller o Bazarze Różyckiego

Właśnie przyznano tegoroczną nagrodę literacką imienia Marka Nowakowskiego – jej laureat Rafał Wojasiński był gościem audycji. Poza tym w studiu pojawili się także Marek Miller – dziennikarz, założycie Laboratorium Reportażu Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, autor książki "Co dzień świeży pieniądz, czyli dzieje Bazaru Różyckiego", a także Paweł Dunin-Wąsowicz – dziennikarz, krytyk literacki i przede wszystkim varsavianista, autor literackich przewodników po Warszawie. 

– Z czego bierze się wolność albo jakiś fragment wolności. Czasem z tego, że się pójdzie do miejsc mało uczęszczanych, że się znajdzie coś co wydaje się mało atrakcyjne, że znajduje się w sobie potrzebę szukania rzeczy pozornie nieistotnych. Pamiętam rozmowy z Markiem Nowakowskim (...), kiedy padało "nie wiem", "nie rozumiem". Jest przede wszystkim przestrzeń do poszukiwania i rozwoju – ocenia Rafał Wojasiński. 

Jak goście audycji wspominają Marka Nowakowskiego? Skąd się bierze w ich ocenie siła mitów? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: Trójkowy chuligan literacki 
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Rafał Wojasiński (pisarz), Marek Miller (pisarz, dziennikarz), Paweł Dunin-Wąsowicz  (dziennikarz, krytyk literacki)
Data emisji: 22.04.2019
Godzina emisji: 15.06

gs/kw

Polecane