Telefon zaufania, czyli anonimowy przyjaciel młodzieży
2019-01-30, 22:01 | aktualizacja 2019-02-08, 11:02
Dzwonią na chwilę przed podjęciem próby samobójczej, gdy nie widzą sensu życia lub nie mogą znieść samotności albo doświadczają przemocy.
Posłuchaj
Często tylko konsultantom telefonu mają odwagę powiedzieć o najtrudniejszych przeżyciach i to z nimi szukają rozwiązań swoich problemów.
Statystyki Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 nie pozostawiają złudzeń, podobnie jak rezultaty prowadzonych badań. Jak wynika z "Ogólnopolskiej diagnozy skali i uwarunkowań krzywdzenia dzieci", przygotowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, co szósty polski nastolatek okalecza się, a aż 7 proc. osób w wieku 11-17 lat podjęło próbę samobójczą.
Konsultanci często słyszą od dzieci, które dzwonią, że nie dostrzegają w swoim otoczeniu żadnej osoby, której odważyłyby się zaufać i z którą mogłyby porozmawiać o trudnej sytuacji. Wspierają dzieci i młodzież w poszukiwaniu w ich środowisku takich dorosłych, którym mogą zaufać i na których mogą liczyć.
W ciągu dziesięciu lat działania Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 jego pracownicy odebrali ponad milion połączeń od dzieci, które szukały pomocy. To jedyny tego typu telefon w Polsce.
Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.
***
Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Gość: Lucyna Kicińska (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę)
Data emisji: 30.01.2019
Godzina emisji: 21.08
kw/mk