Jan Klata w Petersburgu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jan Klata w Petersburgu
Reżyser Jan Klata podczas próby medialnej spektaklu "Trojanki"Foto: PAP/Adam Warżawa

Grudzień 2018 otworzyliśmy "mocnym akcentem". Mocnym głosem przemawia bowiem zawsze reżyser Jan Klata.

Posłuchaj

Mocne otwarcie grudnia w MBK (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Krzysztof Sielicki Krzysztof Sielicki

Nie mogło być inaczej w Petersburgu przed dwoma tygodniami, kiedy odbierał on najważniejszą europejską nagrodę teatralną dla "kreatorów nowego języka w teatrze" – Nowe Rzeczywistości Teatralne. Wspominaliśmy o tym wydarzeniu przed tygodniem, tuż po powrocie reżysera z Rosji. W tym wydaniu MBK przedstawiliśmy rozmowę z naszym ulubionym twórcą teatralnym.


Jan Klata (foto: Łukasz Krystowski) Jan Klata (fot. Łukasz Krystowski)

Od dłuższego czasu nie mieliśmy okazji spotkać się z Janem Klatą, zatem to spotkanie miało też charakter krótkiego podsumowania ostatnich dwóch lat w jego życiu zawodowym. Wątek natomiast "rosyjski" niestety dzisiaj wybrzmiewa jeszcze mocniej niż wtedy, gdy rozmawialiśmy. 

W kontrze do pierwszej części wydania wystąpiła część druga – poświęcona jubileuszowi kino-teatru MUMIO. Niespodziewanie zawitali przy Myśliwieckiej panowie Dariusz Basiński i Jacek Borusiński, przejęci faktem, że minęło właśnie 20-lecie ich pierwszego programu satyrycznego. Gościnni, jak zwykle, przyjęliśmy ich z radością, ale – naturalnie – uprzedzamy: retransmisja naszego spotkania nie była poważna!

Barbara Marcinik i kabaret Mumio Barbara Marcinik i Mumio

Neutralny w nastroju natomiast, choć uroczysty, był finał tego wydania. Wraz z kierownikiem literackim Teatru Polskiego Radia Krzysztofem Sielickim oraz jego dyrektorem Januszem Kukułą zapowiedzieliśmy doroczne święto naszego teatru, czyli Galę Splendorów 2018, a że po raz pierwszy przyznano te nagrody w 1988 roku, Teatr Polskiego Radia świętuje jubileusz: 30 na Stulecie.

Splendory 2017 Splendory 2017

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego wydania audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 2.12.2018 
Godzina emisji: 21.09

Polecane