Czy Kanada nadal pachnie żywicą, czyli radiowa Trójka z wizytą Toronto!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy Kanada nadal pachnie żywicą, czyli radiowa Trójka z wizytą Toronto!
Trójka w TorontoFoto: Agnieszka Szwajgier/PR

Agnieszka Szwajgier z Programu 3 Polskiego Radia wybrała się z reporterskim mikrofonem do stolicy prowincji Ontario. Jej relacji z największego miasta Kanady można było wysłuchać w Trójce w środę 21 listopada.

Posłuchaj

Czym różnimy się od Kanadyjczyków? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

– Posłuchamy, jak szumi wodospad Niagara, odwiedzimy fabrykę syropu klonowego, spróbujemy kanadyjskiego wina lodowego, pomaszerujemy w paradzie Świętego Mikołaja i zagramy w hokeja. A poranek rozpoczniemy oczywiście od kawy Tim Hortons – zapowiadała przed wyjazdem reporterka Trójki.

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie – w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedził Program 3 Polskiego Radia, było Toronto.

– "Na wczoraj" – tego nie znajdziemy w kanadyjskim słowniku. Sześć do ośmiu tygodni – tyle trzeba czekać, aby cokolwiek tutaj załatwić. Bo Kanadyjczycy się nie spieszą i nie lubią się niepotrzebnie stresować. Nie mieszkają też w igloo, nie dodają syropu klonowego do każdej potrawy, a po ulicach – wbrew amerykańskim dowcipom – wcale nie chodzą niedźwiedzie polarne – mówiła Agnieszka Szwajgier o mieszkańcach kraju osławionego przez Arkadego Fiedlera w słynnej książce "Kanada pachnąca żywicą" z 1935 roku.

Jej relacji można było wysłuchać w środę 21 listopada w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa" – o godz. 6.40, 7.40, 10.40, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: SeulTbilisiWenecjęTel Awiw i JerozolimęLos AngelesPulęPodgoricęOdessęKluż-NapokęKaliningrad, Nowy JorkBerlin, ChicagoTokio, Dubrownik, Los Angeles, Singapur, Niceę, Oslo i Pekin.

(asz/mk)

Polecane