Albańskie bunkry i dolce vita

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Albańskie bunkry i dolce vita
W pierwszej dziesiątce odwiedzanych przez Polaków krajów pojawiła się Albania. Tu plaża KsamilFoto: Pixabay

Do początku lat 90. Albania była de facto europejską odmianą Korei Północnej. Kraj zamknięty, trzymany w stalowym uścisku komunistycznych władz otworzył się na świat, ale nadzieje na lepsze jutro nie mogły się ziścić.

Posłuchaj

Za co można pokochać Albanię? (Świat z lotu Drozda/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Dzisiaj Albania jest jednym z tych miejsc w Europie, które najszybciej zdobywają zainteresowanie turystów. O współczesnej Albanii opowiedziała Małgorzata Rejmer, autorka książki "Błoto słodsze niż miód".

– Jest tam jeszcze mnóstwo nieodkrytych miejsc. Jest to kraj niewielki, ale bardzo różnorodny. Jest poprzecinany górami, więc miasta się od siebie różnią. Są takie podobne do Włoskich, Greckich czy Tureckich. No i oczywiście jest wspaniałe jedzenie. Tam kuchnia jest bardzo zróżnicowana – mówi o Albanii Małgorzata Rejmer. 

W audycji również: 

  • Od kilkunastu dni przy jednej z hinduskich świątyń w indyjskim stanie Kerala trwają intensywne protesty. Duża grupa wiernych nie chce wpuścić do wnętrza kobiet, które dotychczas nie miały tam wstępu, ale teraz sytuację zmienił wyrok sądu. Zawiłości hinduskich wierzeń przybliży Krzysztof Renik.
  • Jednym z mniej popularnych wśród turystów regionów Turcji jest Frygia. Niegdyś kraina zamieszkana prze starożytnych Frygów, dzisiaj - prężny ośrodek produkcji wysokiej jakości morfiny tworzonej do celów medycznych. O Frygii opowiedział Paweł Wroński.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.


***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd
Goście: Małgorzata Rejmer (autorka ksiażki "Błoto słodsze niż miód"), Krzysztof Renik (dziennikarz, Polskie Radio), Paweł Wroński (dziennikarz, publicysta)
Data emisji: 28.10.2018
Godzina emisji: 8.07

kw

Polecane