Kto wygrał wybory samorządowe? Politycy komentują wyniki w sejmikach i dużych miastach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kto wygrał wybory samorządowe? Politycy komentują wyniki w sejmikach i dużych miastach
Zdjęcie ilustracyjneFoto: De Visu / Shutterstock.com

– Platforma Obywatelska, nawet wzmocniona przez koalicjantów, przegrała po raz czwarty wybory, właśnie te mierzone na poziomie na sejmików – mówił Jarosław Sellin z PiS. – Ocena formacji rządzącej nie jest w tych wyborach zbyt korzystna – stwierdziła Gabriela Lenartowicz z PO.

Posłuchaj

Gabriela Lenartowicz i Jarosław Sellin o wyborach samorządowych (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłanka PO stwierdziła, że wyniki w wielkich miastach to "niewątpliwie sukces Koalicji Obywatelskiej". Jak mówiła, te rezultaty okazały się "czasami nawet nadspodziewanie dobre". Mówiąc o wyborach do sejmików podkreśliła, że "jest to refleksja nad dotychczasowymi rządami". Jak powiedziała, "mamy w tej chwili ocenę przez wyborców rządów PiS po trzech latach". – Formacja rządząca nie musi być szczególnie usatysfakcjonowana taką oceną. Nie jest ona zbyt korzystna – stwierdziła.

Porównując wyniki w wyborach samorządowych Koalicji Obywatelskiej i Platformy Obywatelskiej Gabriela Lenartowicz zaznaczyła, że w 2014 roku, po ośmiu latach rządów jej partia "miała w sejmikach piętnaście do jednego", a "w 2010 roku, trzy lata po wyborach, kiedy Platforma zdobyła władzę, sto procent koalicyjnej władzy w sejmikach". 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wiceminister kultury powiedział, że " rzeczywistość jest prosta do interpretacji". – Prawo i Sprawiedliwość wygrało po raz czwarty z rzędu wybory – mówił Jarosław Sellin. Dodał, że na poziomie sejmiku partia rządząca "pozsykała milion nowych wyborców" i zapowiedział gdzie PiS będzie rządzić "bez konieczności zawierania jakichkolwiek koalicji". Te regiony to "Podlasie, Lubelszczyzna, Podkarpacie, Małopolska, Świętokrzyskie i Łódzkie".

Polityk wspomniał też, że "mogą być kolejne niespodzianki", mając na myśli lokalne koalicje Prawa i Sprawiedliwości. Przyznał jednak, że partia rządząca przegrała w wielkich miastach, ale jej politycy "nastawiali się przede wszystkim na zwycięstwo w sejmikach". – Wiemy, że wielkich miastach mamy trudniej – mówił Jarosław Sellin.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Gabriela Lenartowicz (PO), Jarosław Sellin (wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, PiS) 
Data emisji: 24.10.2018
Godzina emisji: 17.45

msze/mk

Polecane