Plaża, bulwary, kuchnia i perfumy, czyli radiowa Trójka nadaje z Nicei

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Plaża, bulwary, kuchnia i perfumy, czyli radiowa Trójka nadaje z Nicei
Nicea Foto: shutterstock.com/Sergii Zinko

– Nicea to najbardziej lazurowa część tzw. Lazurowego Wybrzeża. Opowiadamy Państwu o historii najsławniejszego deptaku Europy, czyli Promenadzie Anglików, ale też o sławnych ludziach, którzy w tym mieście mieszkali i mieszkają – mówi Ernest Zozuń z Programu 3 Polskiego Radia.

Posłuchaj

Najbardziej lazurowa część Lazurowego Wybrzeża (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Jego relacji z tego francuskiego kurortu można było posłuchać w Trójce, niemal przez cały dzień, w środę 22 sierpnia.

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". Wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedzi Program 3 Polskiego Radia będzie Nicea.

– Szukam w Nicei ciekawych, pełnych pasji ludzi, którzy opowiedzą mi o tradycjach miasta i festiwalach goszczących w stolicy francuskiej riwiery przez cały rok. Nie brakuje również akcentów kulinarnych, a wreszcie – na deser – odwiedzamy najsławniejszą fabrykę perfum – dodaje Ernest Zozuń.

Relacji można było posłuchać w środę 22 sierpnia w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz audycji "Do Południa" – o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku – przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: Seul, Tbilisi, Wenecję, Tel Awiw i Jerozolimę, Pulę, Podgoricę, Odessę, Zurych, Kluż-Napokę, Kaliningrad, Nowy JorkBerlin, ChicagoTokio, DubrownikLos Angeles i Singapur.

Polecane