Trójka w Singapurze – relacje reporterskie z Miasta Lwa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka w Singapurze – relacje reporterskie z Miasta Lwa
SingapurFoto: cegoh/Pixabay

Kontynuujemy reporterskie podróże po świecie. Tym razem w ramach akcji "Trójka – jesteśmy połączeni" odwiedziliśmy Singapur.

Posłuchaj

Co można zjeść w Singapurze? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Jest jednocześnie wyspą, miastem i państwem. To trzecie największe centrum finansowe świata, które ma 4 razy większe PKB niż Polska, przy powierzchni porównywalnej do Warszawy.

Trójka w Singapurze Trójka w Singapurze

"Trójka – jesteśmy połączeni" to cykl, w ramach którego dziennikarze Programu III Polskiego Radia podróżują zarówno do tych z pozoru znanych, jak i nieco mniej oczywistych punktów na mapie, za którymi kryją się niezwykłe miejsca, i historie warte opowiedzenia.

W środę 25 lipca słuchacze radiowej Trójki mogli dowiedzieć się, jak powstała potęga Singapuru – popularnego Miasta Lwa i jednego z najgęściej zaludnionych państw świata. Reporter Trójki odwiedził m.in. lotnisko Changi, które w międzynarodowych rankingach od lat uznawane jest za najlepsze na świecie. Słuchacze mogli usłyszęć także, jakie prawo obowiązuje w Singapurze i za co może spotkać nas surowa kara. W audycji nie zabrakło kulinarnych akcentów – oprócz wizyty w najtańszej na świecie restauracji z gwiazdką Michelin pojawiły się ciekawostki związane z tradycyjną singapurską kuchnią. Marcin Pośpiech, specjalny wysłannik radiowej Trójki, spotkał się też ze znanym architektem, z którym rozmawiał o rozwoju i przyszłości Singapuru.

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: Seul, Tbilisi, WenecjęTel Awiw i Jerozolimę, Los Angeles, Pulę, Podgoricę, Odessę, Kluż-NapokęKaliningrad, Nowy Jork, Berlin, Chicago, Tokio,  Dubrownik i Los Angeles.

Polecane