W co wierzą Meksykanie?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
W co wierzą Meksykanie?
Grudniowe uroczystości w MeksykuFoto: Byelikova Oksana/shutterstock.com

Jeśli w jednym miejscu spotkać się mają szamani, czarownicy, znachorzy oraz ludzie uważający coca-colę za napój rytualny, to musi to być Meksyk. O tym, w co i dlaczego wierzą Meksykanie, rozmawiamy z Olą Synowiec, autorką książki "Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk".

Posłuchaj

Meksyk - kraj, w którym czary są żywe (Świat z lotu Drozda/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Nie piszę o małych zjawiskach, które są marginalne i szokujące. Wszystko, co opisałam, to sprawy duże. Czasami zaczynam od jakiejś ciekawostki, żeby szokować, ale potem próbuję to wyjaśnić czytelnikowi. Byłam na tzw. czarnej mszy w Meksyku. Była to pierwsza taka sytuacja w moim życiu, odbyła się na festiwalu czarowników. W organizację tej imprezy włączyło się miasto i cały stan Vera Cruz i biorą w nim udział przedstawiciele władz. To atrakcja, która przyciąga wielu ludzi i od pewnego czasu jest wizytówką stanu – mówi Ola Synowiec.

Wydawnictwo Czarne Wydawnictwo Czarne

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której poruszyliśmy także inne tematy:

  • Od ponad dwóch tygodni w jednej z tajskich jaskiń uwięzionych jest 12 dzieci oraz ich opiekun. Po zalaniu wejścia do jaskini przez wodę, trwa akcja ratunkowa. Wkrótce może do niej dołączyć polski płetwonurek jaskiniowy, Krzysztof Starnawski.
  • O życiu na wyspie Jawa w Indonezji oraz czym różni się zachodnia część wyspy Nowa Gwinea od części wschodniej, należącej do kraju Papua-Nowa Gwinea, opowiadał Sebastian Błaszczyk, który osiadł w Indonezji na stałe.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi: 
Paweł Drozd
Goście: Ola Synowiec (autorka książki "Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk"), Krzysztof Starnawski (płetwonurek jaskiniowy), Sebastian Błaszczyk (Polak mieszkający w Indonezji)
Data emisji: 8.07.2018
Godzina emisji: 8.08

ml/mk

Polecane