Zofia Kowalewska 2017

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zofia Kowalewska 2017
Zofia KowalewskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Laureatem konkursu Talenty Trójki w kategorii Film został Zofia Kowalewska.

Konkurs Talenty Trójki, organizowany od 2010 roku przez Program 3, stanowi formę realnej pomocy dla debiutantów na początku ich drogi artystycznej. Biorą w nim udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy - studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia. Kandydatów zgłaszają uczelnie artystyczne, instytucje kultury i fundacje. Nagrody (w wysokości 10 000 zł dla zwycięzców oraz po 3000 zł dla finalistów) przyznawane są w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki Wizualne.

Zofia Kowalewska - zwyciężczyni konkursu w kategorii Film - nagrodę otrzymała za: "wrażliwość i dojrzałość artystyczną, za lekkość opowiadania o trudnych sprawach". Laureatka mimo 22 lat ma już na swoim koncie kilka nagród filmowych. W klasie maturalnej dostała pieniądze od Studia Munka, na dokument "Więzi" – historię o jej dziadkach. - Chciałabym podziękować moim dziadkom za odwagę, bo bez nich nie byłoby tego wszystkiego - mówiła podczas gali.

Zofia Kowalewska wróciła z Krakowskiego Festiwalu Filmowego ze Srebrnym Smokiem, nagrody przywiozła również z koszalińskiego festiwalu Młodzi i Film i Nowych Horyzontów. Jej dokumentalny debiut cały czas podróżuje po festiwalach w Europie i na świecie i zbiera kolejne laury. Dziś Zofia studiuje na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Do tegorocznego finału "Talentów Trójki" dostały się również: Emi Buchwald i Michalina Łabacz.

Polecane