Jan Peszek: cieszmy się małymi sprawami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jan Peszek: cieszmy się małymi sprawami
Jan Peszek i Katarzyna StoparczykFoto: Ewa Redel

Za każdym razem kiedy opuszcza swój rodzinny dom, muska ukochane drzewo a wieczorem nie zaśnie póki nie "poczochra" geranium.

Posłuchaj

Jan Peszek gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

4. IMG_9979-kopia robert gorski 1200.jpg
Robert Górski: ważne jest, aby troszczyć się o innych

Dla wielu autorytet, ale także prowokator, jednoosobowa kronika awangardy. Został artystą, choć za namową ojca, wziętego stomatologa, miał być dentystą. Poczucie wolności nosi w sobie od zawsze – potrafił uciec z przedszkola do Czarnej Danki. Już wówczas nie tracił czasu, bo jak powiedziała mu babcia: "życie jest wspaniałe i krótkie jak przeciąg". Gościem audycji "Myślidziecka 3/5/7" był znakomity aktor – Jan Peszek.

– Wychowałem się w domach moich dziadków i moich rodziców, gdzie nie było hasła "memento mori", mimo silnego katolicyzmu, zwłaszcza ze strony ojca. Naszym mottem było "memento vivere". Życie było podkreślane na każdym kroku jako największy skarb i coś, czego nie można marnować. Dlatego całą sztuką życia jest nie przeoczać sekund świetnych zdarzeń. W natłoku różnych problemów nie mamy umiejętności wyłapania, podkreślenia i uczepienia się tego momentu, który daje nam wielką siłę na dłużej niż możemy to sobie wyobrazić – opowiada gość Katarzyny Stoparczyk.

Jakie niezwykłe zdolności Jan Peszek odziedziczył po swojej mamie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk 
Gość: Jan Peszek (aktor)
Data emisji: 24.03.2018 
Godzina emisji: 8.11

ml/gs


Polecane