Jak wygląda "Kaplica Sykstyńska Amazonii"?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak wygląda "Kaplica Sykstyńska Amazonii"?
Malowidła naskalne w KolumbiiFoto: Maciej Tarasin

Czteroosobowa ekipa pojechała do Kolumbii, by dotrzeć do prehistorycznych malowideł ściennych, które zyskały miano "Kaplicy Sykstyńskiej Amazonii". 

Posłuchaj

Maciej Tarasin o malowidłach naściennych w Parku Chiribiquete w Kolumbii (Świat z lotu Drozda/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

O szczegółach w Trójce opowiedział jeden z uczestników wyprawy. – Malowidła indiańskie można znaleźć na ścianach skalnych, które mają kolor biały. Odkrywano je stopniowo. Pierwszym, który poinformował świat o ich istnieniu, był Richard Evan Schultes – profesor, który w Amazonii kolumbijskiej zajmował się poszukiwaniem leków, pozyskiwaniem wiedzy medycznej od Indian – opowiada Maciej Tarasin.

Jak i kiedy powstały malowidła? Co przedstawiają i symbolizują? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Ponadto w audycji: 

  • Fani prozy Wojciecha Jagielskiego doczekali się nowej książki. "Na wschód od zachodu" odbiega od tego, do czego przyzwyczaił nas reporter znany głównie z pracy w rejonach objętych konfliktami. Tym razem przygląda się śladom, które zostawili w Azji hipisi oraz śladom, które Azja zostawiła w hipisach.
  • Tydzień po akcji ratunkowej na Nanga Parbat wróciliśmy pamięcią do innego zdarzenia, które zdarzyło się rok temu na Evereście na wysokości 8650 metrów. Opowiedział o nim Jangbu Szerpa, nepalski przewodnik oraz jeden z ratowników w czasie zeszłorocznej akcji.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi: 
Paweł Drozd
Data emisji: 4.02.2018
Godzina emisji: 8.07

mk

Polecane