Czy nauka pisania jest jeszcze potrzebna?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy nauka pisania jest jeszcze potrzebna?
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/Cait Eire

W dobie komputerów, smartfonów czy tabletów, coraz rzadziej piszemy ręcznie. Jak to wygląda wśród dzieci? Czy ważna jest nauka pisania? 

Posłuchaj

Czy nauka pisania jest jeszcze potrzebna? (Godzina wychowawcza/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

shutterstock_785342815 leśne przedszkole 1200.jpg
Dlaczego warto wybrać dla dziecka leśne przedszkole?

– To, co warto wiedzieć, gdy wprowadzamy dzieci w umiejętność pisania, że one z literami i tekstem spotykają się na co dzień. Są w ich życiu codziennym. Warto pamiętać również, że trzeba dawać im okazję do konstruowania swojej umiejętności, a nie tylko kopiowania wzorów, które otrzymują od nauczyciela – stwierdziła prof. Małgorzata Żytko z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. 

Kiedy dokładnie zacząć wprowadzać dziecko do nauki pisania? – Jeżeli maluchy zaczynają zadawać pytania typu: co tutaj jest napisane? Próbują też tworzyć pewne napisy, to wtedy jest to początek umiejętności. Wtedy dzieci zaczynają rozumieć, że człowiek przekazuje informację za pomocą znaków – podkreśliła prof. Małgorzata Żytko.  

Czy w dobie nowych technologii piszemy coraz rzadziej? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której poruszono także problem nauki matematyki.  

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: prof. Małgorzata Żytko (Wydział Pedagogiczny, Uniwersytet Warszawski), Małgorzata Grymuza (ekspert szkół matematyki, MathRiders Polska)
Data emisji: 30.01.2018
Godzina emisji: 23.07

kw

Polecane