Bez śladu – podróż przez Azję i w głąb siebie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bez śladu – podróż przez Azję i w głąb siebie
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alohaflaminggo/Shutterstock

Wiosną polarnik Marek Kamiński znowu rusza w trasę. Tym razem zamierza przejechać samochodem elektrycznym z Polski do Japonii. O przygotowaniach do wyprawy i idei przedsięwzięcia opowiada w audycji "Świat z lotu Drozda".

Posłuchaj

Bez śladu – podróż przez Azję i w głąb siebie (Świat z lotu Drozda/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Marek Kaminski 1200.jpg
Marek Kamiński. Zwykły człowiek po pięćdziesiątce?

Podróżnik zdradza na Trójkowej antenie, że po przybyciu do Japonii chce przejść jeden z najstarszych szlaków buddyjskich pielgrzymów, który liczy 1200 km. Jednak bardziej niż dystans liczy się dla niego idea wyprawy, którą sam określa jako "no trace".

– Z jednej strony nie chcę zostawiać za sobą złych śladów, z drugiej strony będę miał świadomość, że nie będzie śladów przede mną. Nikt do tej pory nie zrobił takiej wyprawy – mówi w Trójce Kamiński.

Jak przygotowuje się do podróży? Czy wie, gdzie na Syberii są stacje ładowania pojazdów elektrycznych? Dlaczego nie planuje zabierać ze sobą karty kredytowej? Ile potrwa wyprawa i w czym przypomina ona górę lodową? Na te i inne pytania podróżnik odpowiada w audycji Pawła Drozda.

W audycji ponadto:

  • Piotr i Mieczysław Ejsmontowie byli bliźniakami zakochanymi w morzu. Pod koniec lat 60. uciekli z Polski, by na pokładzie niewielkiego i słabo wyposażonego jachtu ruszyć w rejs dookoła świata. W drodze do przylądka Horn zaginęli. Niedawno ich historię przypomniał w swoim reportażu Bartosz Panek.
  • Archeologia doświadczalna próbuje poznać w praktyce to, co mogło być udziałem naszych najdalszych przodków, np. prymitywne, ale skuteczne metody przygotowywania posiłków w warunkach terenowych. O nich przeczytać można w książce "Kuchnia surwiwalowa bez ekwipunku".

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi: 
Paweł Drozd
Goście: Marek Kamiński (polarnik, podróżnik), Bartosz Panek (dziennikarz), Artur Bokła (współautor książki "Kuchnia survivalowa bez ekwipunku")
Data emisji: 21.01.2018
Godzina emisji: 8.06

iwo


Polecane