Jan Borysewicz o płycie "Zimowe graffiti 2"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jan Borysewicz o płycie "Zimowe graffiti 2"
Jan Borysewicz i Tomasz Żąda w studiu TrójkiFoto: PR

– Święta są dla Polaków bardzo ważne. Uważam, że raz na jakiś czas powinniśmy nagrywać takie utwory – mówi Jan Borysewicz, który odwiedził studio Trójki, by opowiedzieć o albumie "Zimowe graffiti 2".

Posłuchaj

Jan Borysewicz o płycie "Zimowe graffiti 2" (Rozśpiewane święta/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

21 lat po premierze "Zimowego graffiti" zespół Lady Pank postanowił nagrać jego kontynuację. Na krążku "Zimowe graffiti 2" znalazło się 10 premierowych kompozycji autorstwa duetu Jan Borysewicz – Janusz Panasewicz. Za produkcję muzyczną odpowiada Wojciech Olszak, który charakterystyczne kompozycje i gitary Jana Borysewicza ubrał w ciepłe, choć nietypowe świąteczne aranżacje, wzbogacone o brzmienie fortepianu i saksofonu.

Atrakcją są wersje instrumentalne wszystkich piosenek, które znalazły się na dodatkowej płycie. To gratka szczególnie dla fanów talentu Jana Borysewicza, bowiem większość tych utworów została wzbogacona o dodatkowe gitary.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której rozmówca Tomasza Żądy wspominał, jak wyglądało nagrywanie pierwszej części płyty w 1996 roku. Tłumaczył także, dlaczego zimą lepiej pisze się piosenki na lato, a latem  na zimę. Opowiadał, co mu dało komponowanie utworów do serialu animowanego "O dwóch takich, co ukradli Księżyc" i zdradził, jaka atmosfera panuje w zespole, który jest na scenie już 35 lat.

***

Tytuł audycji: "Rozśpiewane święta"
Prowadzi: Tomasz Żąda
Gość: Jan Borysewicz (muzyk)
Data emisji: 25.12.2017
Godzina emisji: 13.06

mat. promocyjne/mk

Polecane