Czy kultura popularna wciąż musi się bronić?
2017-09-27, 13:09 | aktualizacja 2017-09-29, 10:09
- Popkultura potrzebuje ciekawych twórców, którzy poważnie podchodzą do tego, co robią. Trzeba jej też ciekawych tekstów. Jeśli będą się pojawiały, to niewątpliwie obroni się jako miejsce, w którym rzeczywiście zauważymy, że dzieją się rzeczy godne uwagi - mówił Michał Cetnarowski, autor książki "Podwójne życie bogów".
Posłuchaj
Czy kultura popularna wciąż potrzebuje się bronić? Czy nadal stoi w opozycji do tzw. kultury wysokiej? Zdaniem gościa "Do południa" Michała Cetnarowskiego popkultura posiada narzędzia do tego, by tworzyć rzeczy ważne i zdecydowanie warte zainteresowania. Ich wartość zależy jednak – jak zawsze – od tego, kto dostanie owe narzędzia w swoje ręce.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Katarzyna Borowiecka zastanawiała się wspólnie z gościem także nad fenomenem Philipa K. Dicka, który jest postrzegany jako jeden z najważniejszych twórców amerykańskich XX wieku. Czemu zawdzięcza tak wielką i rosnącą popularność? Skąd na okładce książki pisarza Batman wpisany w okrąg witruwiański?
Oto lista osób, które wygrały książkę "Rdza" Jakuba Małeckiego:
p. Joanna z Konina
p. Eleonora z Łęgowa
p. Milla z Wrocławia
p. Jarosław z Góry
p. Wojciech z Łodzi
p. Małgorzata z Brzegu
p. Adrian z Kętrzyna
***
Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Michał Cetnarowski (autor książki "Podwójna tożsamość bogów. O kulturze popularnej w kinie, komiksie i literaturze")
Data emisji: 27.09.2017
Godzina emisji: 10.29
czaj/gs