Fotografie, które nie zmieniły świata. Czy rzeczywiście?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Fotografie, które nie zmieniły świata. Czy rzeczywiście?
Jedna z fotografii Krzysztofa Millera. Warszawa, 01.10.2016 Foto: Leszek Szymański/PAP

Fotoreporter – czy to zawód, który niewiele zmienia w świecie? Jaką rolę pełni fotografia reportażowa? "Fotografie, które nie zmieniły świata" to album doświadczonego fotoreportera wojennego Krzysztofa Millera. Publikacja prawdopodobnie pozwoli odpowiedzieć na te pytania.

Posłuchaj

Fotografie, które nie zmieniły świata. Czy rzeczywiście? (Świat z lotu Drozda/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Krzysztof Miller odszedł rok temu. "Fotografie, które nie zmieniły świata" wieńczą 25 lat jego pracy jako fotoreportera wojennego. Trzeba dodać, że nie jest to zwykły album czy dokumentacja. Pod fotografiami znajdziemy treściwe opisy.

– Te opowieści są czymś bardzo wzbogacającym. Krzysztof nie mówi, co jest na zdjęciu, ale opowiada jak to zdjęcie powstało albo z jakimi myślami czy emocjami się wiąże – mówił obecny w studiu reportażysta Wojciech Jagielski. 

Miller opowiedział o ludziach, o których nikt nigdy by nie usłyszał. Taka to właśnie jest rola fotoreportera. Mówi się, że to nie zawód, a sposób bycia.

c0-fotografie-ktore-nie-zmie.jpg

W audycji także:

Szwecja. Jaka jest, każdy widzi, lecz mało kto rozumie. O kraju po drugiej stronie Bałtyku, o blaskach i cieniach bycia Szwedem, opowiedziała Natalia Kołaczek, autorka książki "I cóż, że o Szwecji".

Na koniec audycji zaprosiliśmy do Sri Lanki. Jeszcze 8 lat temu toczyła się tam krwawa wojna. Dziś kraj próbuje stanąć na nogi, lecz przeszłość wciąż kładzie się cieniem na teraźniejszości. Rzeczywistość Sri Lanki przybliżył Tomasz Augustyniak, dziennikarz, który pisze książkę poświęconą temu krajowi.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
Paweł Drozd
Goście: 
Wojciech Jagielski (reportażysta), Natalia Kołaczek (autorka książki "I cóż, że o Szwecji"), Tomasz Augustyniak (dziennikarz)
Data emisji:
29.08.2017
Godzina emisji:
15.08

czaj/ab

Polecane