Ray Wilson o najnowszych nagraniach i życiu w trasie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ray Wilson o najnowszych nagraniach i życiu w trasie
Ray Wilson i Marek Niedźwiecki Foto: Beata Reizler

- Dwa tygodnie temu zacząłem pisać piosenki na nową płytę. To jak praca na siłowni. Musisz coś wypracować, bo nic nie dzieje się samo - przyznaje gość Marka Niedźwieckiego. 

Posłuchaj

Ray Wilson opowiada Markowi Niedźwieckiemu o swojej najnowszej płycie, pisaniu piosenek i koncertowaniu (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

. .

W ubiegły piątek ukazała się koncertowa płyta Raya Wilsona "Time & Distance", na którą składają się dwa krążki. Na pierwszym znalazły się kompozycje Phila Collinsa, Petera Gabriela, zespołów Genesis i Mick and the Mechanics, na drugą trafiły autorskie kompozycje gościa "Do południa".

- Gdy zaczynałem jako muzyk solowy, nie miałem wystarczająco dużo piosenek, żeby grać przez 2 godziny, więc dodawałem moje interpretacje piosenek Genesis. Na tym zbudowałem swoją solową karierę. To trwa już ponad 18 lat, wciąż mnie cieszy i sprawdza się na koncertach, których gram bardzo dużo - mówi Ray Wilson, opowiadając o wyborze utworów na płytę. Jak przyznaje pół roku spędza w trasie, a drugie pół na pisaniu piosenek. 

Artysta opowiada o tym, dlaczego w trasie koncertowej nigdy nie pisze piosenek, a także o utworze nagranym razem z Patrycją Markowską, który ma dla niego szczególne znaczenie. Mówi też o zbliżających się koncertach w Polsce i na świecie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Marka Niedźwieckiego z muzykiem.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzący: Marek Niedźwiecki
Gość: Ray Wilson (muzyk i wokalista)
Data emisji: 27.06.2017
Godzina emisji: 11.23

gs/iwo

Polecane