Na czym polega "rozbrojenie kultury"?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Na czym polega "rozbrojenie kultury"?
Jedna z grafik promujących projekt "Rozbrojenie kultury"Foto: mat. promocyjne

Zapraszamy na spotkanie z wybitnymi artystami, którzy w sercu Warszawy chcą stworzyć miejsce proponujące nowe spojrzenie na pamięć i historię.

Posłuchaj

Dyskusja o projekcie "Rozbrojenie kultury" (Klub Trójki/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Artyści Krzysztof Wodziczko i Jarosław Kozakiewicz w warszawskiej Zachęcie prezentowali swój niezwykły pomysł. "Rozbrojenie kultury" to projekt, którego celem jest zainicjowanie debaty nad potrzebą zmiany sposobów myślenia o historii i pamięci. W tym celu proponują opracowanie idei Instytutu Rozbrojenia Kultury i Zniesienia Wojen im. Józefa Rotblata.

Cały pomysł dotyczy m.in. Placu Piłsudskiego, który ich zdaniem jest przykładem miejsca, w którym nie buduje się relacji społecznej. Dlatego to tam miałoby powstać centrum kultury i dialogu. Zamiast zamykać pamięć w symbolicznej formie artyści proponują architektoniczną wizję miejsca służącego do przepracowywania przeszłości i do dyskusji.

Na czym konkretnie polega "rozbrojenie kultury"? Co miałoby się znaleźć na Placu Piłsudskiego, a co pod nim i dlaczego? Między innymi o tym rozmawialiśmy w audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość:
Krzysztof Wodziczko i Jarosław Kozakiewicz (artyści)
Data emisji: 28.11.2016
Godzina emisji: 21.08

ei/fbi

Polecane