Wręczamy "Szpile Satyrykonu 2016"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wręczamy "Szpile Satyrykonu 2016"
Artur Andrus Foto: W. Kusiński/ PR

W czwartek zostaną oficjalnie wręczone na antenie "Szpile Satyrykonu 2016" za otwarty umysł, poczucie humoru, dystans do siebie i świata.

Werdykt już został ogłoszony, w tym roku "Szpile" otrzymali: Joanna Kołaczkowska, która została uhonorowana za "talent na miarę Ireny Kwiatkowskiej, bycie mistrzynią improwizacji i wbijania szpil tam gdzie trzeba" oraz Wojciech Młynarski "ponieważ Jego teksty znowu są nam potrzebne jak tlen. Nie straciły na aktualności i pomagają nam przetrwać kolejną paranoję". Laureatów "Szpil Satyrykonu 2016" wyłoniła Kapituła, w skład której weszli: Artur Andrus, Magda Czapińska, Magda Piekarska, Janusz Weiss i Grzegorz Szczepaniak.

Legnicki Satyrykon to pierwszy i najstarszy nieprzerwanie istniejący międzynarodowy konkurs plastyczny i festiwal satyryczny w Polsce. Od początku towarzyszyły mu działania wykraczające poza sztuki plastyczne. Do tej tradycji nawiązuje również niniejsza, stosunkowo "młoda" w porównaniu z blisko 40-letnią historią imprezy inicjatywa nagradzania niepokornych, inspirujących Osobowości. Od 2013 roku podczas Satyrykonu przyznawane są "Szpile" za: otwarty umysł, poczucie humoru, dystans do siebie i otaczającego świata.

Szpile do tej pory otrzymali - Maria Peszek i Marek Raczkowski (2013), Robert Górski i Tymon Tymański (2014), Michał Walczak i Maciej Łubieński jako twórcy "Pożaru w burdelu" oraz Maria Czubaszek (2015). Statuetkę "Szpili Satyrykonu" zaprojektował rzeźbiarz Leszek Michalski.

***

"Akademii rozrywki" będzie można posłuchać w środę (14.9) w godz. od 13.05 do 14.00. Zaprasza Artur Andrus.

Polecane