Z córką i plecakiem w podróży przez Amerykę Łacińską

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Z córką i plecakiem w podróży przez Amerykę Łacińską
Joanna Nowak i Gaja w podróżyFoto: Sara Lopez

- Cały czas patrzę na swoją podróż jak na włóczęgę - mówi Joanna Nowak, która od ponad dwóch lat z córką Gają i plecakiem podróżuje przez Amerykę Łacińską.

Posłuchaj

Z córką i plecakiem w podróży przez Amerykę Łacińską (Świat z lotu Drozda/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Poruszają się różnymi środkami transportu. To, co przydarza im się w trasie, przeczytać można na blogu "Somos Dos", który nieprzypadkowo został Blogiem Roku 2015. O swoich przygodach opowiedziała w rozmowie z Pawłem Drozdem.

W audycji również przyjrzeliśmy się jednej z wielu grup etnicznych Nepalu, która jest bodaj najbardziej znaną, przynajmniej himalaistom. Kilka tysięcy Szerpów od kilku dziesięcioleci dba o to, by himalajskie szczyty były dostępne dla śmiałków z zagranicy. Poprawiają liny, gotują, niosą bagaże, służą pomocą i wsparciem. Jak wygląda ich życie w Nepalu? O tym mówiła Katarzyna Witkowska ze Sky Tatra Team.

Wizytę w Azji poszerzyliśmy o rosyjską Czukocję. Maciej Cuske, autor filmów dokumentalnych, opowiedział o powstającym dokumencie poświęconym Czukczom, którzy zawieszeni są pomiędzy tym co było, a tym co jest i nie zawsze znajdują wyjście z tej sytuacji. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Autor:
Paweł Drozd
Data emisji: 10.08.2016
Godzina emisji: 0.05

pd/mk

Polecane